niedz.. wrz 25th, 2022

Już 2 października o godzinie 21:00 na kanale TET powróci główny wokalny projekt „Głos kraju”, którego pokaz został przerwany z powodu rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę na pełną skalę.

W tym czasie życie każdego z nas zmieniło się na zawsze. W związku z tym kontynuacja „Głosu kraju” będzie wyjątkowa, a nowe odcinki ulegną znaczącym zmianom. Finał będzie filmowany dodatkowo i będzie miał specjalne zasady i różni się od poprzednich pod względem struktury i liczby uczestników.

Kanał telewizyjny 1+1 zaprezentował dziś nową kampanię promocyjną, w której trenerzy projektu Voice of the Country przymierzali patriotyczne, cyfrowe haftowane koszule z autentycznymi zdobieniami.

„Kiedy wraz z moim zespołem zastanawialiśmy się nad stworzeniem wizualizacji do kampanii poświęconej kontynuacji „Głosu kraju”, jednogłośnie zdecydowaliśmy, że ten sezon powinien pozostać w sercach Ukraińców na zawsze. Dlatego w rozwiązaniu wizualnym połączyły cyfrowe trendy i tradycyjne ukraińskie ornamenty, które od wieków jednoczą cały nasz kraj i odzwierciedlają ukraińskie DNA, znane na całym świecie – mówi Olga Słoń, główna stylistka kanału 1+1 TV.

Nadia Dorofeeva / Zdjęcie: serwis prasowy kanału „1 + 1”

Maria Kvitka, członkini „Głosu Kraju-12”, została konsultantką w doborze ozdób do koszul haftowanych cyfrowo. Dziewczyna jest opiekunką unikalnej wiedzy na temat ukraińskich strojów narodowych ubiegłego wieku, folklorystką, kostiumografką, znaną z pracy nad filmem „Czarny Kruk” i filmem dokumentalnym „NSpadok”. Swoją wiedzą chętnie dzieliła się z działem stylistyki kanału telewizyjnego 1+1.

Potap / Zdjęcie: serwis prasowy kanału „1 + 1”

Sama Maria mówi, że cyfrowe wyszywanki powstały na bazie autentycznych ukraińskich ubrań świątecznych i są prawdziwym cyfrowym trendem.

„Ozdoby użyte w kolażach „Głosu kraju” zostały zaczerpnięte z autentycznych świątecznych ubiorów Ukraińców z przełomu XIX i XX wieku. Są to haftowane fragmenty ze starych koszul, czapek, kamizelek, części zamiennych, ręczników. Wszystkie te rzeczy zostały zebrane na wyprawach do różnych regionów naszego kraju i są przechowywane w prywatnych kolekcjach. Ukraiński tradycyjny haft ma około 300 ściegów, które są szyte w 20 technikach. W XIX wieku ozdoby i techniki zdobienia ubrań były tak wyjątkowe, że po koszuli można było określić, z jakiej wioski pochodził jej właściciel – mówi Maria Kvitka, folklorystka i uczestniczka programu Voice of the Country.

Andrei Matsola / Zdjęcie: serwis prasowy kanału „1 + 1”

Telewidzowie będą mogli zapoznać się z Marią w nowych odcinkach projektu Voice of the Country na kanale TET. Czy dziewczyna przeszła do kolejnego etapu projektu i co wykonała na przesłuchaniach w ciemno, będzie wiadomo już wkrótce.

Dział stylistyczny kanału telewizyjnego 1+1 szukał motywów na koszule haftowane cyfrowo w najstarszych materiałach o kulturze ukraińskiej.

Alexandra Zaritskaya / Zdjęcie: serwis prasowy kanału „1 + 1”

„Obejrzeliśmy wiele starych fotografii, które dobrze się zachowały. Szukaliśmy ciekawych „ozdobników” i umieściliśmy je na banerach z trenerami, aby odpowiadały różnym regionom, a także łączyły się ze sobą. Chcieliśmy, aby nasza kampania promocyjna błyszczała z nowymi kolorami, podążaj za cyfrowymi trendami i rozmawiaj o naszej kulturze – mówi Olga Słoń, szefowa działu stylu.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.