wt.. paź 4th, 2022

Na Ukrainie podejrzenie zostało zgłoszone zaocznie pułkownikowi Gwardii Narodowej, który torturował więźniów.

Próbował nakłonić ich do współpracy i przetrzymywał ich w miejscowym areszcie śledczym.

O tym informuje Biuro Prokuratora Generalnego.

„Podejrzenie zgłoszono zastępcy szefa Departamentu Federalnej Służby Oddziałów Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej w obwodzie rostowskim, pułkownikowi policji, od marca 2022 r. na terytorium tymczasowo okupowanego obwodu chersońskiego był kierujący żołnierzami Gwardii Narodowej i przedstawicielami nielegalnych grup zbrojnych Federacji Rosyjskiej – poinformowała prokuratura.

Śledztwo wykazało, że w kwietniu 2022 r. na jego polecenie okupanci torturowali dwóch zatrzymanych mieszkańców w celu uzyskania od nich informacji o ich udziale w Siłach Zbrojnych Ukrainy, miejscach pobytu ukraińskich obrońców i Siłach Zbrojnych. Przez kilka dni mężczyźni byli przetrzymywani w zajętym budynku administracyjnym Głównej Dyrekcji Stanu Wyjątkowego w obwodzie chersońskim, a także w miejscowym areszcie śledczym, gdzie byli systematycznie bici pałkami, grożono im śmiercią i zużyty prąd elektryczny.

Cały czas próbowali zwabić więźniów na swoją stronę i wymusić na nich zgodę na współpracę w organach ścigania.

„Pod proceduralnym kierownictwem chersońskiej prokuratury obwodowej pułkownik Gwardii Narodowej został zaocznie powiadomiony o podejrzeniu znęcania się nad jeńcami wojennymi (część 1 artykułu 438 ukraińskiego kodeksu karnego)” – czytamy w komunikacie. .

Przypomnijmy, że w Rosji ogłoszono częściową mobilizację w związku z wojną z Ukrainą. Działania mobilizacyjne rozpoczną się dzisiaj, 21 września.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.