pon.. paź 3rd, 2022

Były asystent Siergieja Rebrowa w Dynamie Kijów i Andrija Szewczenki w reprezentacji Ukrainy Raul Riancho skomentował decyzję UEFA o usunięciu reprezentacji Rosji z mistrzostw Europy w 2024 roku.

62-letni hiszpański specjalista cynicznie sympatyzował z krajem okupacyjnym, któremu w przededniu UEFA nie dopuszczono do udziału w losowaniu Euro 2024 .

Raul Riancho uważa „zakaz” Federacji Rosyjskiej za horror dla piłki nożnej i wszystkich sportów, a także ma nadzieję na szybki powrót państwa-agresora do europejskiej i światowej społeczności piłkarskiej.

„Wierzę, że te sankcje wraz z usunięciem drużyny rosyjskiej skończą się, gdy ustanie konflikt między Rosją a Ukrainą. Oczywiście jest to straszne dla piłki nożnej i wszystkich sportów. Życzę rosyjskiej drużynie, aby jak najszybciej wróciła do europejskiego i światowego futbolu. jak to możliwe”, Riancho cytuje rosyjskie wydanie Sport24 .

Dodajemy, że Raul Riancho ostatnio pracował w Federacji Rosyjskiej. Hiszpan był asystentem, a później pełniącym obowiązki trenera w Spartaku Moskwa. Oczywiście „krwawe” rosyjskie pieniądze odebrały mu poczucie wstydu i sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że UEFA rozszerzyła „zakaz” na kluby i drużyny Rosji w rozgrywkach międzynarodowych z powodu inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Już na początku pełnej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę UEFA i FIFA zawiesiły kluby i drużyny Federacji Rosyjskiej w uczestnictwie w turniejach pod ich patronatem. Później UEFA zakazała Rosjanom udziału w rozgrywkach również w sezonie 2022/23.

Należy zauważyć, że w losowaniu Euro 2024 dopuszczono reprezentację wspólnika kraju okupanta – Białorusi.

Przeczytaj także:

Jarmołenko: Rosja musi być odizolowana od całego świata, bo to kraj terrorystyczny

„Nie odmawiam moich słów”: Petrakov – o karze za mówienie o Federacji Rosyjskiej

„Dosłownie żyję z tą wiadomością”: Jaremczuk o sukcesach Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.