wt.. paź 4th, 2022

Zabawny incydent miał miejsce podczas konferencji prasowej przed przełożonym meczem 1 kolejki Ligi Narodów pomiędzy reprezentacjami Szkocji i Ukrainy.

Tłumacz popełnił błąd, przedstawiając Andriy Yarmolenko i zadzwonił do obecnego kapitana ukraińskiej drużyny Andriy Shevchenko.

„Pytanie do Andrija Szewczenki” – powiedział tłumacz do Jarmołenki.

Incydent natychmiast wywołał śmiech obecnych i samego Andrieja. Tłumacz szybko zrozumiał swój błąd, poprawił się i przeprosił. „Boże, dlaczego powiedziałem Szewczenko?” – zdziwił się autor ciekawości.

Film przedstawiający zabawny odcinek stał się popularny w mediach społecznościowych.

Mecz Szkocja-Ukraina odbędzie się w Hampden Park w Glasgow w środę 21 września. Początek – o 21:45 czasu kijowskiego. Na naszej stronie internetowej dostępna jest transmisja online z meczu.

• Według wyników czterech rund ukraiński zespół prowadzi kwartet z 7 punktami. W meczu otwarcia Ligi Narodów 2022/23 Niebiesko-żółci minimalnie pokonali Irlandię (1:0) , po czym drużyna Petrakowa w Polsce pokonała Armenię (3:0) i doprowadziła mecz do remisu z Irlandczykami (1 :1) ;
  • Za Ukrainą w tabeli są Szkocja (6 punktów), Irlandia (4) i Armenia (3). Zauważ, że Ukraińcy i Szkoci zagrali o jeden mecz mniej.
  • We wrześniu Ukraińcy rozegrają trzy decydujące mecze w Lidze Narodów. Po wyjeździe ze Szkocją, Niebiesko-żółci odwiedzą Armenię 24 września, a 27 września w meczu finałowym w Krakowie, będą gościć tych samych Szkotów.
  • Zwycięzca grupy 1 ligi B, w której gra reprezentacja Ukrainy, otrzyma prawo do spędzenia kolejnego sezonu Ligi Narodów w elitarnej Lidze A. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce w kwartecie, zejdzie do Liga C.

Przeczytaj także:

„Nie odmawiam moich słów”: Petrakov – o karze za mówienie o Federacji Rosyjskiej

Jarmołenko: Rosja musi być odizolowana od całego świata, bo to kraj terrorystyczny

„Dosłownie żyję z tą wiadomością”: Jaremczuk o sukcesach Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie