czw.. wrz 29th, 2022

Wojska rosyjskie dalej koncentrują swoje wysiłki na próbach całkowitego zajęcia obwodu donieckiego, zorganizowania obrony i utrzymania okupowanych terytoriów. Najeźdźcy próbują też zakłócić aktywne działania wojsk ukraińskich na niektórych obszarach.

Najeźdźcy ostrzeliwują pozycje obrońców Ukrainy wzdłuż linii konfrontacji, przegrupowują swoje wojska i stale prowadzą zwiad lotniczy.

Zostało to zgłoszone w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy 21 września.

W ciągu dnia wojska rosyjskie przeprowadziły pięć nalotów rakietowych i 11 z powietrza, przeprowadziły 17 ataków MLRS na cele wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy.

W wyniku ataków wroga uszkodzeniu uległa infrastruktura ponad 30 osad. Wśród nich są Charków, Słowiańsk, Pieczyngów, Pokrovsk, Połtawka, Biełogorowka, Newelskoye, Maryinka, Mirolyubovka i Vysokopolie.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy zauważył, że zagrożenie atakami powietrznymi i rakietowymi wroga utrzymuje się na całej Ukrainie.

Sytuacja na kierunkach wołyńskim i poleskim nie uległa zmianie. A w innych kierunkach okupanci strzelali z czołgów, moździerzy i artylerii:

  • Tak więc, w kierunku Seversky, ostrzał został zarejestrowany na obszarach osiedli Zhelezny Most i Guta-Studenecka w regionie Czernihowa, a także Manuchowka, Bachevsk, Boyaro-Lezhachi, Volfin, Golyshevskoye i Turya w regionie Sumy;
  • w kierunku Slobozhansky – na obszarach osiedli Grushevka, Kupyansk, Veterinary, Goptovka i Glubokoe;
  • w kierunku Kramatorsk – Yarovaya, Studenok, Tatianovka, Bogorodichnoe, Raygorodok, Zakotnoe i Ozernoe;
  • w kierunku Bachmuta – Soledar, Bachmutskoje, Razdolevka, Kleshchevka, Krasnopolevka, Zvanovka, Yurievka i Nowy Jork;
  • w kierunku Avdeevka – Avdeevka, Krasnogorovka, Polling, Maryinka, Vodyanoye i Pervomayskoye;

W tym samym czasie na kierunkach Nowopawłowsk i Zaporoż najeźdźcy ostrzeliwali około 25 osad z czołgów, moździerzy i artylerii armatniej. Mówimy o Ugledar, Zolotoy Niva, Gulyaipole, Ravnopolye i Zeleny Pole.

W kierunku Jużnobużska ponad 35 osiedli wzdłuż linii kolizji znalazło się pod ostrzałem wroga.

Ponadto siły rosyjskie przeprowadziły ponad 60 lotów bojowych dronów w celu przeprowadzenia rozpoznania i kierowania ogniem. Co najmniej sześć UAV zostało użytych przez wroga do ataku na infrastrukturę cywilną.

Przypomnijmy, rosyjski opozycjonista i prawnik Mark Feygin uważa, że Rosja próbuje zapobiec ofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy poprzez „referenda” na terytoriach okupowanych.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.