czw.. paź 6th, 2022

Polski reżyser Krzysztof Zanussi opowiedział, jak pomaga Ukraińcom i jak martwi się losem Ukrainy.

Legendarny reżyser Krzysztof Zanussi był po prostu zszokowany, że Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę.

Celebrytka, podobnie jak wiele innych osób, miała nadzieję, że do tego nie dojdzie. Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna na wielką skalę, reżyser zaczął stale śledzić wiadomości i obserwować, co dzieje się w sąsiednim kraju.

Krzysztof Zanussi / Zdjęcie: facebook.com/KrzysztofZanussiBlog

„Oczywiście, to był duży szok… Co prawda wojna na Ukrainie trwała ponad rok, ale jej nowa fala była zaskoczeniem. Aż do ostatniego chciałem mieć nadzieję, że do tego nie dojdzie. .. Teraz uważnie śledzę wiadomości z frontu.Co wieczór o godzinie dwunastej włączam ponownie radio, aby sprawdzić, czy stało się wam coś gorszego…” – powiedział Expressowi dyrektor.

Jednak reżyser wyraźnie zrozumiał, że teraz Ukraińcy potrzebują pomocy, zwłaszcza ci, którzy uciekli do innego kraju. Krzysztof wraz z żoną postanowili, że zapewni zakwaterowanie dla uchodźców. Tak więc w swoim domu reżyser udzielił schronienia sześciu rodzinom z Ukrainy. Teraz w domu Zanussich pozostały dwie rodziny, ponieważ reszta wyjechała do Kanady.

Krzysztof Zanussi / Zdjęcie: facebook.com/KrzysztofZanussiBlog

„Moja żona i ja byliśmy bardzo przesiąknięci ich losem. Osiedliliśmy się w naszych domach zarówno w Warszawie, jak i poza miastem. Wszyscy pasowali. Mimo, że były nie tylko dzieci, ale i zwierzęta. Teraz zostały już tylko dwie rodziny „Ci, którzy mieli krewnych w Kanadzie, polecieli za granicę” – podzieliła się celebrytka.

Reżyser mówi, że wie z własnego doświadczenia, jak trudne jest teraz dla Ukraińców, bo sam przeżył wojnę jako dziecko.

Krzysztof Zanussi / Zdjęcie: facebook.com/KrzysztofZanussiBlog

„Przecież ja też kiedyś przeżyłem wojnę. A dla mnie jest to coś, co przypomina dzieciństwo. Doskonale wiem, co to za horror” – dodał reżyser.

Przypomnijmy, że gwiazda brytyjskiego talent show Motzi Mabuse również przyznała, że pomaga Ukrainie . Tancerka schroniła 10 Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną, którą wrogo rozpętała Rosja.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.