niedz.. wrz 25th, 2022

Zasoby ludzkie Federacji Rosyjskiej są wielokrotnie wyższe niż Ukrainy.

Ekspert wojskowy Piotr Czernik wyjaśnił, jak zapowiedziana przez Putina częściowa mobilizacja w Federacji Rosyjskiej wpłynie na sytuację na froncie.

Mówił o tym w komentarzu do TSN.ua.

Czernik powiedział, że skomplikuje to sytuację na froncie Ukrainy .

„Skomplikuje nam to życie. Zdecydowanie, bo będą dziesiątki tysięcy nowych obywateli rosyjskich, którzy pójdą walczyć o swoją „ojczyznę”. Musimy mieć świadomość, że każda osoba uzbrojona w karabin maszynowy i kilka granatów to jednostka, która muszą zostać zniszczone. Ich zasoby ludzkie są wielokrotnie wyższe od naszych” – powiedział.

Ekspert zauważył również, że Siły Zbrojne Ukrainy mają teraz strategiczną inicjatywę tylko dlatego, że walczą przy użyciu wywiadu i wysokiej jakości sprzętu. „Jednak jednak nikt nie anulował potencjału ilościowego” – dodał Chernik.

„Mogę podać historyczne analogie. Przypomnij sobie, jak wojska radzieckie szturmowały Kijów w 1943. Niemcy wtedy faktycznie zostali pokonani. Ale stosunek strat był dziesiątki razy. Niemcy stracili około 16 tysięcy zabitych, a Związek Radziecki 180 tysięcy. Niemcy nie zdążyli przeładować pasów karabinów maszynowych, taki był ogromny snop ludzkiej masy. To na nas czeka przed nami. Coraz więcej swoich obywateli będą rzucać na rzeź. Jeśli dla dobra zachowując władzę Putina i ogólnie filozofię imperium, trzeba będzie zabić 100-200 tys., milion Rosjan, zabiją – uważa ekspert wojskowy.

Przypomnijmy, że 21 września dyktator Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji i podpisał odpowiedni dekret.

„Dotyczy tylko tych, którzy znajdują się w rezerwie i służą w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, mają określone specjalizacje wojskowe i odpowiednie doświadczenie… Działania mobilizacyjne w Federacji Rosyjskiej rozpoczną się dzisiaj” – powiedział szef Kremla.

Ekspert wyjaśnił wcześniej, dlaczego ogłoszenie powszechnej mobilizacji w Rosji byłoby poważnym ciosem dla reżimu Putina.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.