czw.. paź 6th, 2022

Wyznaczeni przez Rosję okupanci w obwodach ługańskim, donieckim, chersońskim i zaporoskim ogłosili w dniach 23-27 września „referendum” w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej.

Kreml wykorzystuje sfałszowane wyniki tych fałszywych referendów do nielegalnej aneksji wszystkich okupowanych przez Rosję części Ukrainy i prawdopodobnie ogłosi również nieokupowane części obwodów Donieckiego, Chersońskiego i Zaporoskiego jako część Federacji Rosyjskiej.

O tym informuje Institute for the Study of War (ISW).

W ten sposób zauważają, że plany aneksji Kremla skierowane są przede wszystkim do odbiorców wewnętrznych, aby nakłonić Rosjan do dobrowolnego pójścia na wojnę w celu „obrony” niedawno okupowanych terytoriów .

„Putin prawdopodobnie ma nadzieję na poprawę rosyjskich zdolności do budowania wojsk, wzywając Rosjan do wzięcia udziału w wojnie w celu „obrony” nowo zajętych terytoriów Rosji. Putin i jego doradcy najwyraźniej zdali sobie sprawę, że obecne siły rosyjskie nie wystarczą, by podbić Ukrainę. oraz że wysiłki zmierzające do szybkiego zbudowania dużych sił poprzez dobrowolną mobilizację nie zaspokajają potrzeb rosyjskiego wojska. W ten sposób Putin prawdopodobnie stwarza prawne i informacyjne warunki do poprawy formowania rosyjskiej armii bez uciekania się do rozszerzonego poboru, zmieniającego równowagę marchewki i kije, których Kreml używa do stymulowania dobrowolnego poboru”, według ISW.

Instytut dodaje również, że Putin może wierzyć, że może zwrócić się do rosyjskiego etnonacjonalizmu i obrony rzekomo „narodów rosyjskich” i domagać się rosyjskiej ziemi, aby stworzyć dodatkową siłę ochotniczą.

Jednocześnie Putin prawdopodobnie zamierza powstrzymać kontrofensywę Ukrainy poprzez aneksję okupowanych terytoriów ukraińskich , aby przedstawić walkę Ukrainy o wyzwolenie okupowanych terytoriów jako „atak na Rosję”.

Przypomnijmy, że 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę , zadając serię nalotów rakietowych i powietrznych na nasze miasta, w tym na Kijów. Inwazja na dużą skalę trwa już 210 dzień (wojna trwająca 8 lat). Okupanci nadal niszczą ukraińskie wsie, miasteczka i miasta pociskami samosterującymi i bombami lotniczymi, zabijając ludność cywilną i powodując dewastujące zniszczenia infrastruktury.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.