niedz.. wrz 25th, 2022

Przede wszystkim królowa Elżbieta II uwielbiała nosić perły. Ale w jej osobistej kolekcji było około 300 różnych biżuterii. Opowiadamy, co się z nimi stanie po śmierci monarchy.

Zanim trumna Elżbiety II została opuszczona do królewskiej krypty, usunięto z niej cesarską koronę państwową, która zawiera około 3000 diamentów, kulę i berło i umieszczono na ołtarzu, co oznacza koniec panowania monarchy. Teraz wszystkie te symbole należą do króla Karola III.

Biżuteria królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

A co stanie się z osobistą biżuterią Jej Królewskiej Mości Elżbiety II?

Wiadomo już, że wola królowej pozostanie poufna i przez 90 lat będzie pod kluczem. Dlatego dokładne plany dotyczące rzeczy królowej i ich ilości potencjalnie pozostaną nieznane, ale niektóre elementy garderoby mogły już znaleźć nowy dom.

Z książki osobistej stylistki królowej Angeli Kelly , która również uczestniczyła w pogrzebie monarchy, wiadomo, że Elżbieta II była bardzo oszczędna. Oto co napisał autor:

Angela Kelly / Zdjęcie: Getty Images

„Jej Wysokość jest zawsze oszczędna i lubi, aby jej ubrania były jak najlepiej dopasowane i poddane recyklingowi… Po dwóch lub trzech wycieczkach, kiedy ubrania stają się znane publiczności, albo szukaliśmy sposobów na przerobienie stroju, albo ten strój był noszony na prywatne imprezy w Balmoral czy Sandringham” – pisze Angela.

Nie wiadomo więc, co stanie się z ubraniami. Być może część z nich zostanie wyeksponowana, jak to miało miejsce w przypadku strojów, które monarcha nosiła w swoje rocznice – srebra, złota, diamentu i platyny.

Styl królowej Elżbiety II

Elżbieta II miała dużo biżuterii. Wydanie ekspresowe , powołując się na Tatlera, podaje, że królowa miała 98 broszek, 46 naszyjników, 37 bransoletek, 34 pary kolczyków, 15 pierścionków, 14 zegarków i pięć wisiorków. Aby upamiętnić jubileusz platyny, w Pałacu Buckingham przez październik odbywa się wystawa osobistej biżuterii królowej.

Biżuteria królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

Biżuteria królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

Królewski ekspert Cathy Nicholl powiedziała Entertainment Tonight, że królowa Consort Camilla będzie miała pierwszeństwo w biżuterii Jej Królewskiej Mości.

„W tym wszystkim istnieje hierarchia. Królowa Małżonka naprawdę dostaje pierwszą biżuterię od królowej. A potem przychodzi księżna Walii, Catherine”.

Księżniczka Walii / Zdjęcie: Getty Images

Zakłada się, że kolejna biżuteria z osobistej kolekcji królowej zostanie wypożyczona rodzinie królewskiej.

Kto już nosi biżuterię Jej Królewskiej Mości

Przypomnijmy, że na pogrzebie Elżbiety II księżna Walii pojawiła się w naszyjniku z pereł i bransoletce Jej Królewskiej Mości . Perły były uważane za jedną z ulubionych biżuterii królowej i często były uważane za „element żałobny” od czasów jej prababki, królowej Wiktorii, która po jej śmierci nie chciała nosić niczego kolorowego ukochany mąż Albert.

Klejnoty koronne, z których 142 sztuki i ponad 23 000 klejnotów są przechowywane w Tower of London, a teraz zostały przekazane królowi Karolowi III jako następnemu monarchowi.

Król Karol III / Zdjęcie: Associated Press

Wcześniej mówiliśmy Wam, w jakiej biżuterii została pochowana Elżbieta II .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.