niedz.. wrz 25th, 2022

O jego słabości świadczy wypowiedź Putina o mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Wielkiej Brytanii Liz Truss wydali wspólne oświadczenie po doniesieniach o częściowej mobilizacji w Rosji .

Poinformowała o tym służba prasowa Komisji Europejskiej.

Politycy nie nazwali niedawnej wypowiedzi szefa Kremla Władimira Putina „oświadczeniem o słabości” i zapewnili wsparcie dla Ukrainy w jej walce na tyle, na ile to konieczne.

„Zdecydowanie potępili działania Rosji na Ukrainie i zgodzili się, że ostatnie apele Putina o mobilizację części ludności były znakiem, że rosyjska inwazja się nie udaje. ich wspólne zobowiązanie do wspierania Ukrainy w jej walce tak bardzo, jak to konieczne” – powiedzieli po spotkaniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku.

Ponadto von der Leyen i Truss omówiły stosunki UE-Wielka Brytania, w tym energię, bezpieczeństwo żywnościowe i protokół z Irlandii Północnej.

Przypomnijmy, że 21 września dyktator Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji i podpisał dekret.

„Dotyczy tylko tych, którzy znajdują się w rezerwie i służyli w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, mają określone specjalizacje wojskowe i odpowiednie doświadczenie… Działania mobilizacyjne w Federacji Rosyjskiej rozpoczną się dzisiaj” – powiedział szef Kremla.

Ekspert wyjaśnił wcześniej, dlaczego ogłoszenie powszechnej mobilizacji w Rosji byłoby poważnym ciosem dla reżimu Putina.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.