czw.. paź 6th, 2022

Wśród zwolnionych jest 28-letni Aiden Aslin, „skazany” na śmierć przez bojowników tzw. „DNR”.

Pięciu obywateli brytyjskich przetrzymywanych przez rosyjskich najeźdźców i ich wspólników w okupowanym Donbasie zostało zwolnionych i wróciło do domu.

Poinformowała o tym premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.

„Niezwykle miła wiadomość, że pięciu obywateli brytyjskich przetrzymywanych przez wspieranych przez Rosję satelitów we wschodniej Ukrainie zostało bezpiecznie zwróconych, kończąc miesiące niepewności i cierpienia dla nich i ich rodzin” – powiedział Truss.

Poseł do brytyjskiego parlamentu Robert Jenrick powiedział , że wśród zwolnionych jest 28-letni Aiden Aslin, „skazany” na śmierć przez bojowników tzw. „DRL”.

Według The Guardian Aslin był ukraińskim żołnierzem piechoty morskiej. Został schwytany przez wojska rosyjskie w obleganym mieście Mariupol w kwietniu.

Chociaż Truss nie potwierdził, że Arabia Saudyjska była zaangażowana w wydanie, jak napisał wcześniej Reuters, Jenrick podziękował księciu Arabii za „ważną pracę”.

Później w publikacji napisano, że Rosja wypuściła obywateli USA 39-letniego Aleksandra Drueke i 27 -letniego Andy Tai Ngoca Huynha w ramach wymiany więźniów. Zostało to ogłoszone przez przedstawiciela rodziny.

Obaj mieszkańcy Alabamy zostali schwytani w czerwcu podczas walk na wschodniej Ukrainie. Uważano, że byli pierwszymi obywatelami USA, którzy zostali schwytani.

Wcześniej Reuters napisał, że Rosja uwolniła 10 zagranicznych jeńców wojennych schwytanych na Ukrainie za pośrednictwem księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana. Na liście znajdują się obywatele Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Chorwacji i Maroka.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.