czw.. wrz 29th, 2022

Rosja oświadczyła, że po tak zwanych „referendach” na tymczasowo okupowanych terytoriach możliwość negocjacji zostanie zniweczona.

Duma Państwowa opublikowała kolejny nonsens, że po „referendach” w sprawie „przyłączenia” okupowanych terytoriów do Rosji nie można mówić o negocjacjach pokojowych z Ukrainą.

O tym powiedział przewodniczący Komisji Spraw Międzynarodowych Dumy Państwowej i lider Partii Liberalno-Demokratycznej Leonid Słucki, pisze rosyjska agencja propagandowa TASS .

„Przemówienie o negocjacjach niestety nie może trwać długo. Zachód i „mobilna junta w Kijowie” stwierdziły, że nie są gotowe do negocjacji” – powiedział Słucki.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział wcześniej, że negocjacje z Rosją rozpoczną się dopiero wtedy, gdy Kreml wycofa swoje wojska z terytorium Ukrainy.

Jak zauważył Prezydent Ukrainy , najpierw trzeba, aby Federacja Rosyjska opuściła terytoria ukraińskie i przestała zachowywać się jak terrorysta, który rozpoczął wojnę na pełną skalę z naszym krajem. Wtedy możemy porozmawiać o dyplomacji.

Z kolei doradca szefa Kancelarii Prezydenta Michaił Podolak powiedział, że szef Kremla nie może rozmawiać o żadnych warunkach negocjacji z Ukrainą. Podolak podkreślił, że Putin może tylko powiedzieć, że jest gotów wycofać wszystkie wojska z terytorium naszego państwa.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.