wt.. paź 4th, 2022

Agresywna Rosja rozpoczyna częściową mobilizację 21 września.

Dekret o środkach mobilizacyjnych na terytorium Federacji Rosyjskiej podpisał prezydent-dyktator Władimir Putin . Kremlowski „führer” zapowiedział mobilizację podczas pilnego apelu do Rosjan.

Szczegóły dekretu o częściowej mobilizacji widać z dokumentu opublikowanego przez Kreml.

Dyktator twierdzi, że tylko ci, którzy są w rezerwie i mają doświadczenie, będą podlegać poborowi. Na przykład przejdą dodatkowe szkolenie. Tymczasem w dokumencie zapisano, że rosyjskie Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej określi liczbę zmobilizowanych w każdym regionie, a gubernatorzy mają zapewnić pobór do wojska.

Kontrakty na służbę wojskową zachowują ważność do końca częściowej mobilizacji, z wyjątkiem przypadków zwolnienia wojska. Dekret stwierdza, że okres częściowej mobilizacji zwolnienia ze służby wojskowej jest możliwy ze względu na wiek, stan zdrowia oraz wyrok sądu pozbawienia wolności.

Obywatele pracujący w przedsiębiorstwach kompleksu wojskowo-przemysłowego otrzymali prawo do odroczenia poboru do mobilizacji.

Przypomnijmy, 21 września rosyjski dyktator Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji . W swoim wystąpieniu do obywateli Federacji Rosyjskiej dyktator podkreślił, że „zbiorowy Zachód” walczy z Rosją, więc taka decyzja jest wymuszona.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.