czw.. wrz 29th, 2022

Rosyjski dyktator Władimir Putin okazał brak szacunku krajom wzywającym do zakończenia wojny Rosji z Ukrainą.

Putin nie ma szans na wygranie wojny z Ukrainą, ale zapowiadając częściową mobilizację w Federacji Rosyjskiej zademonstrował, że chce „wrzucić więcej ludzi w ogień wojny”.

O tym oświadczył minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba.

„Putin okazał całkowity brak szacunku dla Chin, Indii, Meksyku, Turcji, innych krajów Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej, które wezwały do dyplomacji i zakończenia wojny Rosji z Ukrainą” – powiedział minister spraw zagranicznych.

Według Kuleby kraje te wzywały do dyplomacji i zakończenia wojny Rosji z Ukrainą.

„Chce wrzucić więcej ludzi w ogień wojny, której nie ma szans wygrać” – dodał Kuleba.

Przypomnijmy, że 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział od dziś częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Jak informowaliśmy, Litwa po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w Rosji przeniesie swoje wojska w stan pogotowia .

Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace powiedział wcześniej, że ogłoszenie przez Kremlowskiego dyktatora Władimira Putina częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej i plany nielegalnej aneksji części Ukrainy jest de facto przyznaniem, że jego tak zwana „specjalna operacja wojskowa” na Ukrainie zawodzi.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.