wt.. paź 4th, 2022

Burmistrz Melitopola Iwan Fiodorow wezwał męskich mieszkańców miasta do natychmiastowego opuszczenia miasta.

Mężczyźni w wieku wojskowym przebywający na okupowanych terytoriach obwodów zaporoskiego i chersońskiego muszą natychmiast wyjechać na terytoria kontrolowane przez Ukrainę w związku z zapowiedzią mobilizacji przez kremlowskiego dyktatora Władimira Putina .

Zostało to ogłoszone przez burmistrza Melitopola Iwana Fiodorowa w Telegramie.

„Wzywamy mężczyzn w wieku wojskowym do natychmiastowego opuszczenia Melitopola! Dyktator Kremla podpisał dekret ogłaszający mobilizację! Najbardziej rygorystyczne środki zostaną podjęte na okupowanych terytoriach obwodów zaporoskiego i chersońskiego! Zorganizuje się prawdziwe polowanie na mężczyzn! odmowa pójścia na śmierć będzie musiała się zajmować. Nie ma szans na ucieczkę z pobytu” – napisał.

Fiodorow dodał też, że za 10 dni mężczyźni nie będą mogli opuścić okupowanej części obwodu zaporoskiego.

„Zgodnie z nowym dekretem miejscowego gauleitera, od 1 października wyjazd poza okupowaną część obwodu zaporoskiego jest dozwolony tylko na podstawie specjalnej przepustki. Okupanci będą „wypuszczać” mężczyzn tylko na front. pozostało mniej niż 10 dni do wyjazdu. Wzywamy do pilnego opuszczenia tymczasowo okupowanych terytoriów” – pisze burmistrz.

Przypomnijmy, że w nocy 20 września w tymczasowo okupowanym Melitopolu na Zaporożu pijany kolaborant, którego najeźdźcy ogłosili „policjantem”, zastrzelił dwóch cywilów .

Przeczytaj także:

Ile czasu zajmie Rosji przygotowanie zmobilizowanych – odpowiedział ekspert

Duma Państwowa chce jako pierwsza wysłać na front obywateli Ukrainy, którzy po 2014 roku przenieśli się do Federacji Rosyjskiej

„Poprawki istnieją tylko na papierze”: ekspert wojskowy powiedział, że Rosja nie ma nic, co mogłoby stłumić zamieszki przeciwko mobilizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.