czw.. wrz 29th, 2022

Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) zawiesiła rosyjskich i białoruskich sportowców w zawodach pod jej auspicjami z powodu inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę na pełną skalę.

Po rozpoczęciu wojny na pełną skalę, którą Federacja Rosyjska przy pomocy Białorusi rozpętała przeciwko Ukrainie, judokowie państw-agresorów zostali pozbawieni prawa udziału w turniejach międzynarodowych. W czerwcu IJF złagodził sankcje i pozwolił Rosjanom i Białorusinom zachować neutralność. Jak się okazało, nie na długo – zgodnie z nowymi decyzjami Rosja i Białoruś zostały ponownie zawieszone w konkursie.

Międzynarodowa Federacja Judo ogłosiła to na swojej oficjalnej stronie internetowej.

„Zakaz” Rosjan i Białorusinów będzie obowiązywał co najmniej do stycznia 2023 roku. W ten sposób zawodnicy z krajów okupacyjnych przegapią Puchar Świata 2022 i wszystkie inne międzynarodowe zawody.

Dodajmy, że po zniesieniu przez IJF „zakazu” Federacji Rosyjskiej i Białorusi, ukraińska drużyna judo zbojkotowała wszystkie międzynarodowe turnieje, w których startowali zawodnicy krajów-agresorów.

Teraz nasza drużyna pojedzie na Mistrzostwa Świata 2022, które odbędą się od 6 do 12 października w Taszkencie. Wcześniej narodowa reprezentacja Ukrainy w judo zgłosiła się do mistrzostw planetarnych pod warunkiem, że weźmie udział w turnieju tylko w przypadku całkowitego wykluczenia Rosjan i Białorusinów.

Przeczytaj także:

Ukraińscy judokowie zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Europy Juniorów 2022

Ukraina z czterema nagrodami uplasowała się w pierwszej piątce medali na Europejskim Pucharze Judo

„Jesteśmy w stanie wojny, ponieważ rosyjskojęzyczni są uciskani”: córka prezydenta Federacji Judo Ukrainy sprowokowała skandal językowy (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.