pon.. paź 3rd, 2022

Rosjanie nadal strzelają na całej linii frontu obwodu donieckiego.

Rosyjscy okupanci ostrzeliwują osiedla od granicy z obwodem zaporoskim do granicy z obwodem ługańskim. Wróg wykonał dziewięć ataków ogniowych na Awdijewkę. Wrażenia odniosły także miasta Toretsk, Bachmut, wsie Dorożnoje, Elizawetówka, Chromowo, Jakowlewka.

Poinformował o tym szef OVA Paweł Kirilenko, a także służba prasowa Policji Narodowej.

W rejonie Wołnowacha ostrzelano wsie Volnoe Pole Burlatskoye i Novoukrainka. Tutaj pocisk wroga trafił w dziedziniec jednego z domów. Ostrzał społeczności Konstantinowskiej trwał przez całą noc.

W dzielnicy Pokrovsky w nocy Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Kurachowoje. Okupanci weszli do domu. Według wstępnych informacji rannych zostało 12 osób, w tym jedno dziecko. Dodatkowo pod gruzami może znajdować się jedna osoba.

W rejonie Bachmuta Bachmut i Siewiersk zostały poddane nalotom. Boisko piłkarskie w Bachmucie zostało zniszczone. Rankiem 21 września Toretsk znalazł się pod ostrzałem. Uszkodzony został budynek administracyjny.

Zdjęcie: facebook/Pavel Kirilenko

Zdjęcie: facebook/Pavel Kirilenko

Policja podaje, że w wyniku rosyjskich ataków zniszczonych i uszkodzonych zostało 10 obiektów cywilnych: wśród nich siedem budynków mieszkalnych, sklep koksowni i dworzec kolejowy.

Jak informowaliśmy, w ciągu ostatniego dnia, 20 września, wojsko państw agresorów Rosja zabiła sześciu mieszkańców Donbasu . Ponadto rannych zostało 20 osób.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.