niedz.. wrz 25th, 2022

Okupanci ostrzeliwują region charkowski i regionalne centrum.

Około drugiej nad ranem wojska rosyjskie zaatakowały pociskami chłodnogorski rejon Charkowa . W wyniku ostrzału wroga uszkodzeniu uległy dwa wieżowce mieszkalne. Jedna osoba została ranna. Dziesięć osób zostało zablokowanych w swoich mieszkaniach z powodu zniszczenia klatki schodowej, ale zostały uratowane. Ponadto budynek przemysłowy doznał częściowego zniszczenia w wyniku trafień rakietowych.

Ogłosił to szef charkowskiej OVA Oleg Sinegubov

We wtorek 20 września około godziny 18:00 Rosjanie przeprowadzili dwa ataki rakietowe na obiekt infrastrukturalny w obwodzie czugiewskim. Nie było ofiar ani rannych.

OVA donosi, że w ciągu ostatniego dnia najeźdźcy masowo ostrzeliwali osady regionu charkowskiego, przylegające do granicy z Federacją Rosyjską i linii kolizji. Najbardziej ucierpiały wsie Grushevka w rejonie Kupyanskim. W wyniku ostrzału tej wsi zginęły dwie osoby, a wśród dziesięciu rannych znalazło się czworo dzieci. Jeden 10-letni chłopiec jest w stanie krytycznym.

Według Centrum Ratownictwa Medycznego w rejonie Kupyansky są jeszcze dwie ranne, w tym 16-letnie dziecko. W dzielnicy Chuguevsky – dwóch rannych.

Przypomnijmy, że rozpoczął się 210 dzień heroicznego sprzeciwu narodu ukraińskiego wobec rosyjskiej inwazji wojskowej. Siły Zbrojne Ukrainy odparły ataki najeźdźców na 10 obszarach obwodu donieckiego i rozgromiły wrogie jednostki w Zaporożu. Więcej szczegółów na temat sytuacji na froncie można znaleźć w porannym podsumowaniu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.