niedz.. wrz 25th, 2022

19 września w Opactwie Westminsterskim odbył się państwowy pogrzeb królowej Elżbiety II.

Przyglądając się licznym zdjęciom zrobionym przez fotografów tego ważnego dnia, wielu zwróciło uwagę na notatkę leżącą w wieńcu na wieku trumny królowej Elżbiety II.

Była to notatka od syna królowej, króla Karola III . Było na nim napisane: „W kochającej i oddanej pamięci Karol R”.

Być może zauważyłeś, że zarówno królowa Elżbieta II, jak i król Karol III używają litery R w swoich podpisach (podobnie jak królowa małżonka Camilla).

Król Karol III / Zdjęcie: Associated Press

Nowy podpis króla jest powiązany z jego nową pozycją suwerena. Litera „R” po jego imieniu oznacza Rex, co po łacinie oznacza „król”, tradycyjny podpis monarchy z XII wieku. Kiedy używasz królowych, „R” oznacza „Regina” lub „Queen” po łacinie. Podczas swojego historycznego panowania królowa Elżbieta podpisała oficjalne komunikaty jako „Elizabeth R.”.

Notatki dla zmarłego monarchy pozostawił książę i księżna Walii . Notatki zapisywała ręcznie. Dwie pocztówki z monogramami Williama i Kate ukryto wśród rodzinnych wieńców wzdłuż nawy kaplicy. Prawda ich treści nie jest ujawniana.

Nie mniej interesujący był wieniec, który można było zobaczyć na trumnie monarchy. Kwiaty zostały osobiście wybrane przez Elżbietę i obejmowały kwiaty i liście wycięte z ogrodów Pałacu Buckingham, Clarence House i wiejskiego domu Charlesa, Highgrove House.

Król Karol III / Zdjęcie: Associated Press

Wieniec składa się z dębu angielskiego, dalii, róż ogrodowych, jesiennych hortensji, rozmarynu, pelargonii i gałązek mirtu wyciętych z tej samej gałązki mirtu, która była w bukiecie ślubnym księżniczki Elżbiety w 1947 roku. Cóż, to bardzo symboliczne.

Pogrzeb królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.