niedz.. wrz 25th, 2022

Były pierwszy rakieta Ukrainy Ołeksandr Dołgopołow skomentował ogłoszoną w Federacji Rosyjskiej częściową mobilizację na portalach społecznościowych.

Ukraiński były tenisista ostro wyśmiewał Rosjan, którzy teraz będą musieli poświęcić jeszcze więcej życia z powodu chorych ambicji kremlowskiego „führera” Władimira Putina .

„Ach, teraz okazało się, że zamiast strachu przed kijami i marudzenia, trzeba iść na śmierć. Nie było trudno odgadnąć ten całkowicie logiczny łańcuch, ale profesor i Rosjanie nie doszli do tego. Nie zapomnij o opakowaniach, to nie wyszło” – napisał Dołgopołow na Twitterze.

Wcześniej informowano, że ukraińska tenisistka Łesia Curenko zaapelowała do Rosjan po ogłoszeniu częściowej mobilizacji w kraju agresora.

Przypomnijmy, że 21 września Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji . W swoim wystąpieniu do obywateli Federacji Rosyjskiej dyktator podkreślił, że „zbiorowy Zachód” walczy z Rosją, więc taka decyzja jest wymuszona.

Rosjanie przystąpili do pierwszych protestów przeciwko mobilizacji . Akcje w Rosji relacjonowane są z Irkucka, Ułan-Ude, Chabarowska i Irkucka. W Irkucku oddziały prewencji rozbiły wiec, który zgromadził około 60 osób. Są aresztowania.

Przeczytaj także:

„Putin chce utopić Ukrainę we krwi”: Zełenski o mobilizacji w Rosji

Putin zapowiedział częściową mobilizację: eksperci wyjaśnili jej konsekwencje dla Ukrainy i Rosji”

„Trójkąt bermudzki do dyspozycji Rosjan”: Daniłow skomentował ogłoszoną przez Putina mobilizację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.