niedz.. wrz 25th, 2022

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej zareagowało na zapowiedź częściowej mobilizacji w Rosji, którą dyktator Putin ogłosił 21 września.

W Chinach ponownie wezwali Ukrainę i Rosję do znalezienia sposobu na pokojowe rozwiązanie wojny, czyli wezwali do negocjacji.

Zostało to stwierdzone na briefingu przez rzecznika chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wang Wenbina, piszą Reuters i Sky News .

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało wszystkie strony do zaangażowania się w dialog i konsultacje oraz do znalezienia sposobu na pokojowe rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa.

„Pozycja Chin wobec Ukrainy jest spójna i jasna” – powiedział Wang Wenbin.

Przypomnijmy, że 21 września podczas porannego przemówienia do narodu prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział od dziś częściową mobilizację w całym kraju. W ramach mobilizacji, zgodnie z oświadczeniem rosyjskiego dyktatora, do rezerwy trafi wojsko, posiadające specjalizacje wojskowe i doświadczenie bojowe.

Putin groził także Zachodowi użyciem broni jądrowej. Główne tezy dyktatora z adresu alarmowego, przeczytaj tutaj.

Wcześniej brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace powiedział, że ogłoszenie przez dyktatora Kremla Władimira Putina częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej i plany nielegalnej aneksji części Ukrainy jest de facto przyznaniem, że jego tak zwana „specjalna operacja wojskowa” na Ukrainie zawodzi.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.