niedz.. wrz 25th, 2022

Rosjanie ogłosili przeprowadzenie „referendów” w „LDNR”, a także na okupowanych terytoriach obwodów zaporoskiego i chersońskiego.

Rosyjski obrońca praw człowieka i prawnik Mark Feigin uważa, że w ten sposób Kreml stara się zapobiec ewentualnej ofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wyraził tę opinię w komentarzu do UNIAN.

Feigin podkreślił, że po udanej kontrofensywie Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim „sytuacja przybrała zupełnie inny obrót”.

„Wierzę, że rzeczywiście nastąpił punkt zwrotny w wojnie, ostateczny punkt zwrotny, ponieważ nie jest już możliwe powstrzymanie ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy. A zrozumienie tego sprawia, że strona wojenna otoczona przez Putina wymusza sytuację , organizować „referenda”, aby w ostateczności powstrzymać możliwą dezakupację terytoriów – mówi obrońca praw człowieka.

Uważa, że okupowane terytoria Ukrainy zostaną uznane za rosyjskie, aby zagrozić stosowaniu doktryny bezpieczeństwa i użyciu wszelkich środków: „aż do broni jądrowej i innej broni niekonwencjonalnej (chemicznej lub innej) w celu” ochrony „tych terytoria”.

Feigin nazywa to „sygnałem Moskwy” dla Ukrainy i Zachodu, aby „wpłynął na Kijów i poszedł na negocjacje, do rozejmu, do jakiegoś porozumienia”.

„Ostatnia próba wykazania, że Moskwa jest gotowa na bardziej zdecydowaną reakcję i bardziej zdecydowane działanie” – podkreślił obrońca praw człowieka.

Jak informowaliśmy, Gauleiter z Chersonia Kirill Stremousov powiedział, że Snigirevka i Aleksandrovka z obwodu Nikolaev zostały już przyłączone do obwodu Chersoniu.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.