czw.. wrz 29th, 2022

W szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy obok mężczyzn służą również kobiety, którzy szybko udowodnili, że potrafią obronić Ukrainę na takim samym poziomie jak oni.

W pierwszym czytaniu przyjęto projekt ustawy nr 6482 o mobilizacji kobiet na Ukrainie.

Zostało to zgłoszone na oficjalnej stronie internetowej partii Sługa Narodu dzisiaj, 21 września.

„Kobiety będą rejestrowane w wojsku tylko na własną prośbę. Dziś odpowiednia ustawa została przyjęta w pierwszym czytaniu” – powiedziała wiceszefowa frakcji Jewgienija Krawczuk.

Mówimy o kobietach ze specjalizacją i/lub zawodem związanym z odpowiednią specjalizacją wojskową, określoną na liście Ministerstwa Obrony Ukrainy i nadającymi się do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia i wiek.

Oświadczył to przewodniczący komisji ds. bezpieczeństwa narodowego, obrony i wywiadu Aleksander Zavitnevich, komentując przyjęcie przez parlament ustawy nr 6482 jako podstawy.

Stwierdził też, że w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy obok mężczyzn służą również kobiety, którzy szybko udowodnili, że potrafią obronić Ukrainę na równi z mężczyznami.

„Jeśli są gotowi służyć i pragnąć, to nie mamy prawa ograniczać ich w pomaganiu państwu” – powiedział Aleksander Zavitnevich.

Przypomnijmy, że 21 września prezydent Rosji Władimir Putin ponownie wybuchł groźbami dla świata użycia broni jądrowej. Szef Kremla twierdzi, że państwa zachodnie zorganizowały „nuklearny szantaż” Rosji, dlatego w przypadku zagrożenia integralności terytorialnej jest ona gotowa „użyć wszystkich dostępnych jej środków”.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.