niedz.. wrz 25th, 2022

Ukraińska tenisistka Łesia Curenko wezwała obywateli Rosji do chodzenia na wiece po tym, jak dyktator Kremla Władimir Putin podpisał dekret o rozpoczęciu częściowej mobilizacji w kraju.

Ukraińska tenisistka Łesia Curenko zareagowała na zapowiedź częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej. Odpowiedni dekret podpisał prezydent Rosji Władimir Putin.

W swojej relacji na Instagramie 33-letnia lekkoatletka wezwała Rosjan, aby nie milczeli, ale wyszli na ulice i wyrazili sprzeciw wobec zbrodniczych działań kremlowskiego „führera”.

„Rosjanie, może już czas wyjść na ulice? A może czas zacząć wyrażać swój protest? Czy pozwolono wam już nazwać wojnę wojną? „- napisał Tsurenko.

Przypomnijmy, 21 września rosyjski dyktator Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w Rosji . W swoim wystąpieniu do obywateli Federacji Rosyjskiej dyktator podkreślił, że „zbiorowy Zachód” walczy z Rosją, więc taka decyzja jest wymuszona.

Rosjanie przystąpili do pierwszych protestów przeciwko mobilizacji . Akcje w Rosji relacjonowane są z Irkucka, Ułan-Ude, Chabarowska i Irkucka. W Irkucku oddziały prewencji rozbiły wiec, który zgromadził około 60 osób. Są aresztowania.

Przeczytaj także:

Putin ponownie zagroził światu bronią jądrową

„Referenda” i mobilizacja w Federacji Rosyjskiej nie będą miały żadnych konsekwencji: Arestowicz podał prognozę na czas trwania wojny

Białoruś poinformowała, czy planuje ogłosić mobilizację po Rosji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.