pon.. paź 3rd, 2022

Były trener reprezentacji Ukrainy i Dynama Kijów Jozsef Szabo wypowiadał się emocjonalnie o premierze Węgier Wiktorze Orbanie.

Tak więc 82-letni specjalista, który jest etnicznym Węgrem, ostro skrytykował węgierskiego premiera Viktora Orbana za jego prorosyjskie poglądy.

Szabo wyraził też m.in. nadzieję, że Węgry zostaną wykluczone z Unii Europejskiej.

„Spójrz, co Rosjanie zrobili w Bucha, Izyum. Jak to możliwe? To są nienormalni ludzie. Ten Węgier to nadal, jebany Orbán. W pierwszych miesiącach wojny udzieliłem wywiadu przeciwko Orbanowi , kiedy powiedział, że okrucieństwa w Buche to inscenizacja… Cóż, to padlina, pieprzony Cygan… Prawdopodobnie ma krótki język, że tak liże tyłek Putina.

Nie daj Boże, aby Węgry zostały wydalone z Unii Europejskiej. Nadal popierają politykę Rosji, mówią, że jeśli Rosjanie chcą, to za dwa dni nas złapią. Kim jesteś, żeby to powiedzieć? Cały świat jest za Ukrainą, bo oni widzą, że Rosja jest niesprawiedliwa.

Dlaczego Węgry popierają Rosję? Bo dostają gaz po niskiej cenie, a Orban jest strasznie skorumpowany. Innym powodem jest to, że Orbán był pewien, że Rosja nas pokona i odda Zakarpacie Węgrom – powiedział Szabo w wywiadzie dla FanDay.

Nawiasem mówiąc, Sabo urodził się w 1940 roku w Użgorodzie, będącym wówczas częścią Królestwa Węgier. Najlepsze lata kariery spędził w Dynamie Kijów, z którym czterokrotnie zdobywał mistrzostwo i dwukrotnie Puchar ZSRR. Jako trener „biało-niebieskich” Szabo dwukrotnie zdobył złote medale Mistrzostw Ukrainy i dwukrotnie został posiadaczem Pucharu Ukrainy.

Przypomnijmy, że w pierwszych miesiącach pełnej inwazji Federacji Rosyjskiej na terytoria ukraińskie Sabo przyznał , że „wstydził się być Węgrem”.

Przeczytaj także:

Jarmołenko: Rosja musi być odizolowana od całego świata, bo to kraj terrorystyczny

„Nie odmawiam moich słów”: Petrakov – o karze za mówienie o Federacji Rosyjskiej

Reprezentacja Białorusi została dopuszczona do losowania selekcji na Euro 2024: czy może zagrać z Ukrainą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.