czw.. wrz 29th, 2022

Karol został królem w dniu śmierci jego matki, królowej Elżbiety II. Ale Jego Wysokość zostanie koronowany dopiero w przyszłym roku. To, co wiadomo o przyszłej koronacji króla Karola III, powiemy Wam bardziej szczegółowo.

Według The Sun , nowy monarcha mógł zostać koronowany wiosną lub latem 2023 roku. I jest możliwość, że mogłoby się to wydarzyć w 70. rocznicę koronacji samej Elżbiety II, która miała miejsce 2 czerwca 1953 r., co, widzicie, byłoby bardzo symboliczne.

Koronacja królowej Elżbiety II / Zdjęcie: Associated Press

Koronacja monarchy odbywa się zwykle w Opactwie Westminsterskim. Publikacja pisze, że 48 godzin po pogrzebie Elżbiety II rozpoczęto planowanie koronacji nowego króla.

Według źródeł koronacja króla Karola III nie będzie tak duża jak koronacja jego matki. Będzie tańsza niż królowa i jak zawsze będzie finansowana przez podatników.

„Nie ma pośpiechu do koronacji i jest wiele do planowania. Ale będzie to maj lub czerwiec, w zależności od wydarzeń na świecie” – powiedziało źródło. królewska żałoba do następnego poniedziałku, w najbliższej przyszłości nic nie zostanie ogłoszone. Ale wszyscy wiedzą, że powinien być w przyszłym roku, a maj lub czerwiec to preferowany czas.

Król Karol III / Zdjęcie: Associated Press

Przypomnijmy, że to właśnie w czerwcu królowa Elżbieta II zwykle obchodziła swoje oficjalne urodziny .

Karol już dawno dał jasno do zrozumienia, że pragnie uproszczonej monarchii i zrozumiałe jest, że jego koronacja będzie tego odzwierciedleniem. Jest również prawdopodobne, że przy planowaniu tego ogromnego wydarzenia zostaną uwzględnione koszty życia w kryzysie.

Jednak mimo pewnych zmian, ceremonia nadal pozostanie wierna wieloletnim tradycjom i będzie odzwierciedlać zmiany zachodzące we współczesnym świecie.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.