pon.. paź 3rd, 2022

Po ogłoszeniu częściowej mobilizacji i konsekwencjach tego jest mało prawdopodobne, aby Rosja rozpadła się na kilka państw czy republik. Może to jednak stać się katalizatorem toksycznych wydarzeń wewnętrznych w Rosji.

Bardzo wielu przywódców organów ścigania w Rosji ma ambicje prezydenckie.

TSN dowiedział się o tym od eksperta wojskowego Aleksandra Kovalenko.

„Nie sądzę, że Rosja upadnie w pełnym tego słowa znaczeniu. To znaczy, że nie będzie to kilka nowych krajów, republik. Ale fakt, że może to znacząco katalizować wewnętrzne procesy w organach ścigania, jest wzrostem pomysł, że „nadszedł czas, aby zmienić przywódcę naszego kraju”, to fakt. Ponadto wielu przywódców organów ścigania w Rosji ma ambicje, by zostać przyszłym prezydentem lub sekretarzem generalnym Federacji Rosyjskiej – to nie już ważne ”- zauważył ekspert.

„Ale fakt, że może katalizować wydarzenia wewnętrzne, powiedziałbym, że niektóre raczej toksyczne, jest faktem” – dodał Kovalenko.

Należy zauważyć, że po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji Władimira Putina częściowej mobilizacji w Rosji bilety na samoloty do krajów, w których obowiązuje ruch bezwizowy z Federacją Rosyjską, zostały wyprzedane.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.