czw.. wrz 29th, 2022

Poprzedni mikrofon kryształowy do wygrania Eurowizji 2022 został sprzedany przez Orkiestrę Kałusza wraz z Siergiejem Pritulą na aukcji charytatywnej.

Ukraiński zespół Kałusz Orchestra otrzymał nowy puchar zwycięzcy Eurowizji-2022.

Wcześniejsi muzycy sprzedali za kosmiczną sumę na aukcji charytatywnej. A artyści nie zamierzają po prostu odłożyć tego kubka na półkę i go podziwiać.

Nowy Puchar Orkiestry Kałusza

W szczególności członek grupy KilimMan już przygotowuje się do wyjazdu z nim do miast Ukrainy, aby każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze zwycięskim trofeum.

KilimMan / Zdjęcie: Federica Signorile

Lista miast, do których członek Orkiestry Kałuszskiej już planuje wyjechać, obejmuje Lwów, Iwano-Frankiwsk, Kijów, Kałusz, Czerniowce i Winnicę.

Nowy Puchar Orkiestry Kałusza

„Po wygraniu Eurowizji 2022 chcieliśmy, aby nagroda konkursowa również przyczyniła się do przyspieszenia zwycięstwa Ukrainy w wojnie. Dlatego zespół Orkiestry Kałusza postanowił wystawić mikrofon kryształowy na aukcję. Coś, co zrobią organizatorzy konkursu specjalnie dla nas egzemplarz – to była miła niespodzianka. No cóż, teraz zastanówmy się, jakie korzyści nowy puchar może przynieść naszemu krajowi, ale najpierw chcemy, aby każdy Ukrainiec mógł zrobić sobie zdjęcie z tym trofeum.Zwycięstwo na Eurowizji to nie tylko zwycięstwo naszej grupy, ale i całej Ukrainy – powiedział lider grupy Oleg Psyuk.

Orkiestra Kałusza

Należy zauważyć, że 29 maja grupa wraz z Fundacją Siergieja Prytuli sprzedała nagrodę na aukcji charytatywnej. Mikrofon został zakupiony za 900 tysięcy dolarów. Społeczność kryptograficzna została nowym właścicielem pucharu konkursu piosenki. Dochód trafił do kompleksu dronów PD-2 dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

Organizatorzy konkursu, dowiedziawszy się o zamiarze muzyków do sprzedaży pucharu, postanowili wykonać kopię trofeum i wysłać go do zespołu. Co było precedensem w historii konkursu.

Orkiestra Kałusza

Przypomnijmy, że 25 lipca w końcu okazało się, że Eurowizja 2023 odbędzie się w Wielkiej Brytanii w imieniu Ukrainy – taką decyzję podjęły Europejską Unię Językową, Społeczeństwo i BBC. Ukraina, jako zwycięski kraj Eurowizji 2022, automatycznie wejdzie do finału konkursu.

Decyzję tę skomentowali także zwycięzcy Eurowizji 2022 Kalush Orchestra. Lider grupy Oleg Psyuk zauważył w komentarzu, że zespół ma nadzieję, że Eurowizja 2023 będzie miała ukraiński smak i gloryfikuje ukraińską kulturę.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.