niedz.. wrz 25th, 2022

Równonoc jesienna to według kalendarza astronomicznego początek jesieni i w 2022 r. występuje 23 września o 04:04 czasu kijowskiego, tj. od tego momentu Słońce wchodzi w znak Zodiaku Wagi, który należy do żywiołu Powietrza.

Od czasów starożytnych wiadomo było, że wszystko na świecie składa się z czterech żywiołów lub energii: Ognia, Ziemi, Wody, Powietrza. To oznacza pewną jakość energii. W swojej corocznej rewolucji wokół Słońca nasza Ziemia przechodzi przez cztery punkty kardynalne: dni równonocy wiosennej i jesiennej (20-21 marca i 22-223 września) oraz dni przesilenia letniego i zimowego (21-22 czerwca i 21-22 grudnia). Z astronomicznego punktu widzenia są to najbardziej niestabilne punkty na orbicie Ziemi. Z punktu widzenia astrologii możemy powiedzieć, że w tych punktach następuje rodzaj gwałtownej zmiany jakości biopola Ziemi. W zależności od tego, czy jest to rok przestępny, czy nie, dokładna data głównych punktów roku zmienia się w ciągu jednego dnia, mówi astrolog Marina Skadi (Marina Sokolova) .

Po jesiennej równonocy energie kondensują się i nabierają właściwości żywiołów Ziemi, nadchodzą przeziębienia, ponieważ. Następnym kardynalnym punktem roku jest przesilenie zimowe, w znaku Koziorożca. Gwałtowne przejście od jednej jakości do drugiej może spowodować zaburzenie równowagi wewnętrznej, co może prowadzić zarówno do pogorszenia samopoczucia, jak i spadku wydajności oraz konfliktów społecznych.

Wszelkie inicjatywy, wydarzenia, przedsięwzięcia na kilka dni przed jesienną równonocą, a także w przeddzień innych kardynalnych momentów roku, są skazane na niepowodzenie. Przynajmniej po tym, jak Słońce przekroczy kardynalny punkt roku, wszystko, co było do tej pory istotne, straci na znaczeniu.

Trzymając się naturalnych rytmów, odpowiadających zmianom pór roku, działając w zgodzie ze środowiskiem, możesz znacząco poprawić jakość swojego życia. Równonoc jesienna to dzień Mocy, a zaraz po tym, jak Słońce przechodzi w znak Wagi, rozpoczynają się dni sprzyjające różnego rodzaju ludzkim działaniom.

Przed kardynalnymi punktami roku wzrasta niepokój, ludzie stają się bardziej niespokojni, pojawiają się wątpliwości co do poprawności wybranej ścieżki lub partnera. Słońce w Wadze pomoże zrównoważyć wewnętrzne energie osoby i stworzyć poczucie komfortu.

Od 23 września do końca miesiąca to dla wielu osób fatalny okres. Po jesiennej równonocy nadejdzie względna stabilność, znikną negatywne nastawienia podświadomości. Tradycyjnie czas ślubów przypada na jesień, a maksimum przypada na okres aktywnych energii znaku Wagi. Ten czas jest uważany za korzystny dla poczęcia zdrowego dziecka, ponieważ. ciało przyszłych rodziców wypełnione jest letnim ciepłem, energią słoneczną, witaminami.

Równonoc jesienna to czas na zrobienie bilansu, uporządkowanie życia i osiągnięcie równowagi we wszystkich dziedzinach życia. W czasach przedchrześcijańskich, w tradycjach okresu pogańskiego, wszystkie zjawiska przyrodnicze otaczającego świata, zwłaszcza te związane ze Słońcem, nabrały sakralnego charakteru.

Równonoc jesienna to święto państwowe w Japonii, obchodzone corocznie ku pamięci przodków i zmarłych. Obchodom towarzyszą uroczystości ku czci zmarłych krewnych. W tradycji słowiańskiej we wrześniu obchodzone są trzy święta zwane Oseninami, jedno z nich przypada właśnie w dzień jesiennej równonocy. Pogańskie wierzenia starożytnych Słowian Wschodnich wiązały tę datę z kolekcją roślin na amulety i prognozami na nadchodzącą zimę.

Wśród starożytnych Słowian, podobnie jak inni poganie, we wrześniu Słońce przeżyło odrodzenie ze stanu „dorosłego” do „starczego”, a w dniu jesiennej równonocy świętowali początek siódmego miesiąca roku od dnia równonocy wiosennej.

Dzień jesiennej równonocy w Wiccan Wheel of the Year nazywa się Mabon, symbolizując wyzwolenie od wszystkiego, co stare i przestarzałe, a także honorując zmarłych członków żeńskiej połowy rodziny. To święto zakończenia zbiorów warzyw, owoców, roślin strączkowych i resztek zbóż. Wiąże się to również z przygotowaniem dzikich lub zielonych owoców, darów Matki Ziemi.

W dniu jesiennej równonocy 23 września 2022 r. Słońce łączy się z wstecznym Merkurym, co tworzy wyjątkową atmosferę. Długo rozpoczęte procesy nabierają nowego znaczenia, tajne znaczenia tego, co dzieje się wokół, stają się jasne, świadomość pojawia się w wielu kwestiach. Jest szansa, by w końcu zrobić krok naprzód w leniwie rozwijającym się biznesie i przejść na wyższy poziom, a może położyć temu kres, jeśli będzie taka chęć.

Aktywność słoneczna i cykle księżycowe mają silny wpływ na człowieka. Słońce kontroluje znak Lwa, w którym Księżyc znajduje się w dniu równonocy jesiennej 2022, wzmacniając swoją pozycją energię Słońca w Wadze i sam potencjał punktu kardynalnego roku. W tym dniu można spodziewać się głośnych wypowiedzi głów państw, ostrych zwrotów akcji w zwykłym toku życia codziennego. W nocy z 22 na 23 września spróbuj położyć się spać w dobrym nastroju, rano przypomnij sobie, o czym marzyłeś. W dniu równonocy jesiennej sam jesteś w stanie nadać ton na najbliższe kilka miesięcy (do przesilenia zimowego), więc nie myśl o złych i nie poddawaj się manipulacji, aby nie stać się ofiarą.

Ponieważ energie planetarne są bardzo potężne 23 września 2022 r., warto podejść z całą odpowiedzialnością i maksymalną uwagą do wszystkiego, co dzieje się w tym dniu. Czas na zdecydowane działanie i szybkie rezultaty. Kardynalne zmiany zajdą jednak dla wszystkich przedstawicieli żywiołów Powietrza – Bliźniąt, Wagi i Wodnika , w bardziej sprzyjających warunkach w porównaniu z innymi znakami Zodiaku.

Trudny i stresujący dzień równonocy jesiennej i nadchodzące po niej dni będą dla Barana, Raka i Koziorożca – to czas trudnych wyborów, konieczności szybkiego podejmowania decyzji i niespodziewanych przeszkód, które rujnują plany. Aby zminimalizować możliwe wstrząsy, nie podejmuj żadnych ważnych kroków 21 i 22 października 2022 r.

Większość Lwów i Strzelców będzie w stanie znaleźć pokój i żyć w harmonii ze światem i ze sobą.

Byk, Panna, Skorpion, Ryby będą zmuszeni zmienić swoją codzienną rutynę, odbudować swoją sferę zawodową i ogólnie życie w nowy sposób.

Równonoc jesienna kończy jeden cykl i rozpoczyna nowy, aw okresie ich zmiany najbardziej cierpią ci, którzy nie chcą się zmienić, więc nie trzymaj się tego, co odchodzi. Żyj zgodnie z rytmami Kosmosu, odnów swoje życie natychmiast po kardynalnych momentach roku, a zobaczysz, jak wszystko wokół zmienia się na lepsze. Udekoruj swój dom gałązkami jarzębiny, ugotuj pyszne ciasta z mąki kukurydzianej i przygotuj różnorodne dania z owoców i warzyw z nowych zbiorów.

23 września to odpowiedni dzień na rytuały i rytuały mające na celu oczyszczenie z negatywności. Przygotuj przestrzeń na nowe szczęśliwe życie, a 26 września w nowiu księżyca stwórz dla siebie listę życzeń i plan działania na nadchodzące miesiące.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.