pon.. paź 3rd, 2022

Kapitan ukraińskiej reprezentacji Andrij Jarmołenko powiedział, że Federacja Rosyjska musi zostać odizolowana od całego cywilizowanego świata z powodu inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy na pełną skalę.

Kapitan reprezentacji Ukrainy Andrij Jarmołenko na konferencji prasowej przed przełożonym meczem 1 kolejki Ligi Narodów ze Szkocją skomentował zawieszenie rosyjskich klubów i drużyn z rozgrywek pod auspicjami UEFA i FIFA.

„Moja opinia o rosyjskim futbolu, rosyjskim sporcie, absolutnie wszystkim. Ten kraj trzeba odizolować od całego świata. Bo to jest kraj terrorystyczny. Codziennie zabijają Ukraińców, nasze dzieci. Dlatego nie można mówić o żadnym sporcie Wszyscy zawodnicy Reprezentacja narodowa chce tylko jednego – aby ten kraj był jak najbardziej ukarany.

Chcemy tylko, aby byli po prostu odizolowani od całego świata. Będę szczęśliwy, jeśli zostaną wykluczeni ze wszystkich rozgrywek, nie tylko piłkarskich – powiedział Jarmołenko .

Przypomnijmy, że UEFA rozszerzyła „zakaz” na kluby i drużyny Rosji w rozgrywkach międzynarodowych z powodu inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Już na początku pełnej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę UEFA i FIFA zawiesiły kluby i drużyny Federacji Rosyjskiej w uczestnictwie w turniejach pod ich patronatem.

Teraz UEFA zakazała Rosjanom udziału w rozgrywkach w sezonie 2022/23. Ponadto Rosji nie dopuszczono do udziału w losowaniu piłki nożnej Euro 2024 .

Mecz Szkocja-Ukraina odbędzie się w Hampden Park w Glasgow w środę 21 września. Początek – o 21:45 czasu kijowskiego. Na naszej stronie internetowej dostępna jest transmisja online z meczu.

Przeczytaj także:

„Nie odmawiam moich słów”: Petrakov – o karze za mówienie o Federacji Rosyjskiej

Trener reprezentacji Ukrainy został ukarany grzywną za słowa o Federacji Rosyjskiej, a UAF po cichu się z tym zgodziło: w sieci szaleje skandal

„Dosłownie żyję z tą wiadomością”: Jaremczuk o sukcesach Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.