wt.. paź 4th, 2022

Aktor i humorysta Ivan Lulen pochodzi z Mołdawii i przeżywa wojnę na Ukrainie jako osobistą historię.

Iwan Ljulenow bardzo mocno wziął sobie do serca inwazję na Ukrainę – Rosjanie niszczą kraj, gdzie został uznany za mistrza ” Ligi Śmiechu ” i zaproszony na parkiet „Tańca z Gwiazdami”.

Rodzina Ljulenowa nie mogła się nacieszyć popularnością faceta na Ukrainie. Iwan ze smutkiem przyznał, że jego krewni nie mogli uwierzyć w rosyjski atak i wielką wojnę na Ukrainie.

„Rosyjska telewizja wciąż się kręciła, więc kręcili się prorosyjscy politycy. A potem Związek Radziecki, musisz to zrozumieć, ogólnie rzecz biorąc, trudna sytuacja. Jestem za sprawiedliwością. Bardzo trudno jest mi komunikować się z takimi ludźmi. Ja znalazłem wspólny język z moimi rodzicami, praktycznie o tym nie rozmawiamy ”- powiedział Lyulenov.

Ale sytuacja się zmieniła i jego rodzice go wspierają. A potem jedyną osobą, która rozumiała Iwana, był jego brat, który miał żonę z Chersoniu. Razem martwili się o swoich bliskich, dopóki nie zostali wywiezieni do Polski. Komik nie ukrywa, bardzo bał się podobnego scenariusza w Mołdawii.

„Są tu też siły prorosyjskie, politycy, którzy też czegoś próbują… Boję się sobie wyobrazić, gdyby byli u władzy w tym okresie. Powinniśmy być wdzięczni Ukrainie, bo ona nas do pewnego stopnia chroni, bo Cóż, kto wie, może następny Pridnestrovie i tym podobne – powiedział aktor.

W Mołdawii Ljulenowa ma swój własny front informacyjny. Na Instagramie relacjonuje humorystyczne wiadomości, udziela wywiadów, w których opowiada prawdę o życiu na Ukrainie. Ljulenowa wspiera Ukraińców nie tylko słowem, ale i czynem. W Kiszyniowie organizował pomoc uchodźcom, razem z naszymi artystami bierze udział w koncertach charytatywnych „Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy”. Na scenie Ivan występuje ze stand-upem i piosenkami.

Przede wszystkim Iwanowi oczywiście tęskni za Kijowem, bo jest już przyzwyczajony do każdej ulicy w stolicy Ukrainy. Oczekuje się go również tutaj, ale na razie widzowie mogą ponownie zobaczyć Celentano-Lyulenova w serialu „Liga śmiechu”, który wkrótce powróci na ekrany.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.