czw.. wrz 29th, 2022

W Swatowie zniszczono miejscowe biuro komendanta okupacyjnego. Tymczasem Rosjanie wymyślają nowe przeszkody, aby nie przywracać zniszczonych mieszkań cywilom.

Ukraińskie dowództwo potwierdza zniszczenie „komendanta” w Swatowie, gdzie armia rosyjska zorganizowała kwaterę główną i dostawę amunicji. W ciągu ostatniego dnia doszło do kilku eksplozji.

Opowiedział o tym szef Ługańskiej OVA Siergiej Gajdai.

Według niego wybuchy były słyszalne w „komendancie”, dawnym MKDS i składach amunicji na terenie ATP. Wszystkie te obiekty były wykorzystywane przez rosyjskich okupantów na powyższe potrzeby.

„Na tle znacznych strat na froncie Rosjanie kontynuują przymusową mobilizację. Znaczna część rannych, nawet z niedawno powołanych wagnerowców, została przyjęta do pierwszego szpitala miejskiego w Ługańsku i odmawia powrotu w szeregi uzbrojonych formacji okupanta, co jest zrozumiałe, ponieważ w dniu 20 września lotnictwo Wojsk Obrony uderzyło 20 na pozycje wroga, 19 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga oraz stanowiska przeciwlotniczych systemów rakietowych potwierdzone trafienie.

Jak wyjaśnił urzędnik, w ciągu ostatniego dnia oddziały rakietowe i artyleria zadały obrażenia ogniowe 40 obiektom okupantów. W szczególności w 20 rejonach koncentracji personelu, uzbrojenia i sprzętu wojskowego, 13 rejonach koncentracji artylerii, a także w 7 składach amunicji.

Siły Zbrojne Ukrainy odparły ataki wroga na terenach osiedli Weseleje, Kurdyumovka, Nikołajewka Wtoraja, Bachmutskoje, Zajcewo, Majorsk, Pierwomajskoje, Maryinka i Nowomichajłowka.

„Jeśli schwytanie mężczyzn w wieku wojskowym w tak zwanym „LPR” tylko się nasila, to obietnice okupantów stopniowo rozpaczają mieszkańców obwodu ługańskiego. Ostatni etap, możesz dowiedzieć się, że twoja ulica ma niedawno zmieniła swoją nazwę na starą, dlatego w celu potwierdzenia legalności dokumentów konieczna jest ich ponowna rejestracja w Ługańsku. Być może przy starych pieczęciach w dokumentach Rosjanie nie wpuszczą ludzi i pseudo -referenda?ludy w Siewierodoniecku?z tą nazwą ulicy, która była kilka lat temu, czy też polegać na nazwie na cześć jednego z pisarzy, którego nazwę ta ulica nosiła w połowie ubiegłego wieku? czy można oddać swój głos wszystkie trzy razy?” Gaidai.

Wcześniej w „LNR” okupanci rozproszyli wiec krewnych jeńców wojennych .

Przypomnijmy, że Podolak opowiadał, jak dla Kremla okaże się upadek Ługańska i Doniecka .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.