pon.. paź 3rd, 2022

Władimir Putin zapowiedział częściową mobilizację i zagroził bronią jądrową.

Dziś Władimir Putin pilnie zwrócił się do obywateli Rosji i zapowiedział częściową mobilizację. Powiedział też, że Rosja będzie miała prawo do obrony swoich terytoriów każdą bronią, w tym nuklearną.

Ekspert wojskowy Aleksander Kowalenko wyjaśnił, do kogo konkretnie wymierzone są nuklearne groźby Kremla i czy Zachód boi się jego wypowiedzi.

Powiedział o tym wyłącznie TSN.ua.

„Dziś to już jest wymówka (groźby Putina – przyp. red.), to już refleksja. Nawet kraje zachodnie doskonale zdają sobie sprawę, że Rosja ze swoim nuklearnym szantażem jest praktycznie nikim i niczym. To wszystko jest wyłącznie ich osobistą refleksją. co nie ma żadnego efektu, żadnego czynnika efektywności, ponieważ wszyscy dobrze wiedzą, że Rosja nie używa broni jądrowej o znaczeniu taktycznym lub strategicznym ani przeciwko Ukrainie, ani przeciwko jakiemukolwiek innemu krajowi na świecie, zwłaszcza jeśli jest to państwo NATO. potwierdzone przez dużą liczbę analityków ”- powiedział.

Według Kovalenko Rosja nie ma możliwości bezpiecznego użycia swoich międzykontynentalnych rakiet balistycznych , ponieważ istnieje bardzo duże ryzyko, że pocisk ten może wybuchnąć na terytorium Rosji lub w jej przestrzeni powietrznej.

„Dlatego wszyscy na Zachodzie rozumieją, że wszystkie te groźby są blefem, który można wykorzystać, aby uspokoić rosyjskich konsumentów informacyjnego fast foodu, że wszystko wydaje się z nimi w porządku” – podsumował.

Przypomnijmy, że Putin ponownie wybuchł groźbami dla świata użycia broni jądrowej.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.