czw.. paź 6th, 2022

Teraz Władimir Putin potrzebuje dłuższej przerwy w wojnie z Ukrainą.

Rosja naprawdę potrzebuje zgromadzić rezerwy i przywrócić zdolności swojej armii w wojnie z Ukrainą. Dlatego Władimir Putin potrzebuje teraz długiej przerwy.

Ekspert wojskowy Aleksander Kovalenko mówił o tym na antenie narodowego teletonu.

„Naprawdę potrzebuje przerwy. Nie pójdzie na żadne rozmowy pokojowe, nie zgodzi się na coś. Może tylko naśladować jakiś proces negocjacyjny, aby naprawdę zbudować siłę, zrobić rezerwy, przywrócić zdolności swojej armii do działań ofensywnych, ale nie w celu opuszczenia zajętych przez siebie terytoriów. Nie mogą stamtąd opuścić, a jedynie uciekać pod wpływem kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy i nic więcej. pauza, aby zrekompensować straty – zauważył.

Kovalenko podkreślił też, że w Rosji nie mogą dziś zgromadzić pełnoprawnego korpusu armii. Na przykład jest to trzeci korpus wojskowy , który zbierali od maja do sierpnia, zamiast 15 600 personelu zebrali nieco ponad 12 000.

„Oznacza to, że w ciągu prawie czterech miesięcy nie byli w stanie zebrać 15,5 tys. personelu – to właściwie anty-zapis. A teraz mówią o około 300 tys. Dlatego potrzebują co najmniej pół roku, aby jakoś przywrócić zdolności swoich jednostek do prowadzenia przynajmniej działań obronnych na terenach, które czasowo okupowały, nie mówiąc już o potencjale ofensywnym. Jeśli chodzi o potencjał ofensywny, pełne przywrócenie zdolności nie zajmuje im nawet roku. Putin najbardziej potrzebuje pauzy” – podsumował ekspert.

Przypomnijmy, że Rosja zamierza wezwać 300 tysięcy rezerwistów do wojny z Ukrainą.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.