wt.. paź 4th, 2022

21 września Putin ogłosił częściową mobilizację.

W Rosji zamierzają zwerbować 300 tysięcy ludzi przeciwko wojnie na Ukrainie.

Decyzja Putina wywołała wielką reakcję zarówno wśród samych Rosjan, jak i na świecie.

Fałszywe referenda i mobilizacja to oznaki słabości, porażki Rosji w wojnie z Ukrainą.

O tym oświadczyła ambasador USA na Ukrainie Bridget Brink.

„Fałszywe referenda i mobilizacja są oznaką słabości, rosyjskiej porażki. Stany Zjednoczone nigdy nie uznają roszczeń Rosji do rzekomo anektowanych terytoriów ukraińskich i będziemy nadal wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne” – głosi komunikat.

Łotwa podkreśliła, że nie wyda wiz Rosjanom pod warunkiem mobilizacji.

„Ze względów bezpieczeństwa Łotwa nie będzie wydawać wiz humanitarnych i innych wiz obywatelom Rosji, którzy uchylają się od mobilizacji, i nie zmieni wprowadzonych 19 września ograniczeń dotyczących przekraczania granic dla obywateli Rosji z wizami Schengen” – napisał Edgars Rinkevićs na swoim Twitterze. .

W Niemczech częściową mobilizację w Rosji nazwano sukcesem Ukrainy na polu bitwy.

„Mobilizacja ogłoszona przez Putina jest po prostu uznaniem sukcesów Ukrainy i oznaką słabości Rosji. Powinna to być okazja do zintensyfikowania naszych wysiłków na rzecz wsparcia Ukrainy” – napisała na Twitterze przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu Marie Agnes Struck Zimerman.

Przypomnijmy, że dziś, 21 września, Władimir Putin w pilnym wystąpieniu do Rosjan powiedział, że Rosja poprze wyniki „referendów” w Donbasie, a także w obwodach zaporoskim i chersońskim.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.