czw.. paź 6th, 2022

Dyktator Kremla Władimir Putin, który rozpoczął krwawą wojnę na Ukrainie, zapowiedział częściową mobilizację w Rosji w obliczu porażki jego armii na froncie.

Dekret o częściowej mobilizacji w Rosji podpisał już kremlowski „führer” Władimir Putin . Działania mobilizacyjne w Rosji rozpoczną się dzisiaj, 21 września.

TSN.ua zebrał najważniejsze z oświadczeń rosyjskiego dyktatora Putina z apelu nadzwyczajnego do Rosjan, który został przełożony z 20 września na 21 września.

Oskarżenie Zachodu i uzasadnienie powodów ogłoszenia mobilizacji”

Dyktator Putin rozpoczął swoje propagandowe przemówienie od tradycyjnych oskarżeń Zachodu o rzekomą „agresję” i uzasadniając zapowiedź częściowej mobilizacji, skarżył się, że Rosja powinna podjąć „niezbędne środki ochronne”.

Pomimo porażki rosyjskich okupantów na froncie Putin nadal utrzymywał, że wyzwolenie całego terytorium Donbasu pozostaje niezmiennym celem tak zwanej „specjalnej operacji wojskowej”. Ponadto, zdaniem dyktatora, Federacja Rosyjska rzekomo „chroni swój personel”, podczas gdy ukraińscy obrońcy zlikwidowali już ponad 55 000 najeźdźców.

Również Putin, który spodziewał się zdobyć Ukrainę w ciągu kilku dni, skarżył się w ósmym miesiącu wojny, że jego wojska nadal nie są w stanie zdobyć obwodów Ługańska i Doniecka, ponieważ ukraińskie wojsko stworzyło ostatnią solidną linię umocnień.

Ogłoszenie mobilizacyjne

Putin tradycyjnie stwierdził, że „Rosja sprzeciwia się kolektywnemu Zachodowi”, dlatego w celu obrony, zdaniem dyktatora, konieczna jest częściowa mobilizacja .

Zgodnie z decyzją Putina, osoby z rezerwy, które służyły w szeregach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, posiadają określone specjalizacje wojskowe i odpowiednie doświadczenie, powinny podlegać poborowi .

„Dotyczy tylko tych, którzy znajdują się w rezerwie i służą w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, mają określone specjalizacje wojskowe i odpowiednie doświadczenie… Działania mobilizacyjne w Federacji Rosyjskiej rozpoczną się dzisiaj” – powiedział rosyjski dyktator.

Naczelnicy obwodów są zobowiązani do zapewnienia poboru ludzi w ilości iw terminie określonym przez Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Prawie wszyscy Rosjanie zostaną rzuceni na front, tylko ci, którzy mają problemy zdrowotne, nie odpowiadają oficjalnie wiekowi poniżej 18 lat, lub wyrokiem sądu, nie zostaną powołani .

„Pseudorefendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy

Putin nie pominął tematu przeprowadzania fałszywych pseudo-refendów na terenie obwodów ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego i chersońskiego. Pomimo tego, że światowi przywódcy powiedzieli, że nie uznają tak zwanych „wyników” bezprawnego „głosowania”, rosyjski dyktator powiedział, że odbędą się „referenda”, a Moskwa uczyni je „bezpiecznymi”.

Zagrożenia nuklearne

W Rosji tradycyjnie nie mogli się oprzeć bez groźby nuklearnej, a Putin zaczął też straszyć w obiegu, że może użyć wszystkich dostępnych rodzajów broni „w celu ochrony swoich terytoriów”.

Zapewnia, że to „nie blef”.

„Chcę przypomnieć, że nasz kraj ma też inną broń, a w niektórych komponentach nowocześniejszą niż państwa NATO. A jeśli integralność terytorialna naszego kraju jest zagrożona, z pewnością wykorzystamy wszystkie dostępne nam środki, aby chronić Rosję i naszą To nie blef… A ci, którzy próbują nas szantażować bronią nuklearną, powinni wiedzieć, że róża wiatrów może również zwrócić się w ich kierunku” – powiedział Putin.

Negocjacje i oskarżenia Kijowa

Putin, który sam zaprzeczał tym rozmowom lub stawiał im warunki nie do przyjęcia, a jego armia bombarduje teraz Ukrainę i codziennie naraża świat na katastrofę, ostrzał ZNPP, skarżył się, że to strona ukraińska odmówiła negocjacji . Co więcej, oskarżył Kijów o rzekome zerwanie porozumień po rozmowach w Stambule wiosną 2022 roku.

„A po tym, jak obecny reżim kijowski faktycznie publicznie odmówił pokojowego rozwiązania problemu Donbasu, a ponadto ogłosił swoje roszczenia do broni jądrowej, stało się całkiem jasne, że kolejny kolejny, jak to się już dwukrotnie zdarzyło, atak na dużą skalę na Donbas jest nieunikniony, a wtedy, równie nieuchronnie, doszłoby do ataku na rosyjski Krym – na Rosję – powiedział Putin.

Przypomnijmy, Scholz ogłosił, kiedy Putin zrezygnuje z Rosji i swoich imperialistycznych ambicji .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.