niedz.. wrz 25th, 2022

Światowe gwiazdy nie stroniły od wydarzeń rozgrywających się na Ukrainie i starają się jakoś pomóc ofiarom wojny.

Od początku inwazji na pełną skalę wiele osób opuściło Ukrainę. Kiedy Rosja rozpoczęła zmasowany ostrzał ukraińskich miast, ktoś ewakuował się do innej osady, a ktoś wyjechał za granicę.

Ogólnie rzecz biorąc, światowe gwiazdy nie trzymają się z daleka od wojny na Ukrainie. Gwiazdy zbierają fundusze na pomoc humanitarną i szukają mieszkań. W krajach europejskich jest teraz wielu uchodźców z Ukrainy, więc trudno znaleźć dla nich dom. Światowe gwiazdy zapewniają mieszkania dla ukraińskich rodzin we własnych domach.

Redakcja TSN.ua zebrała wybór światowych gwiazd, które osiedliły Ukraińców w swoich domach.

Benedykt Cumberbatch

Brytyjski aktor wspiera Ukrainę od początku wojny na pełną skalę. Ale celebrytka pomaga Ukraińcom nie tylko słowami, ale i czynami. W szczególności aktor został członkiem brytyjskiego rządowego programu przyjmowania uchodźców z Ukrainy.

Program, do którego przystąpiła gwiazda, pozwala członkom społeczeństwa, organizacjom charytatywnym, firmom i grupom społecznym oferować zakwaterowanie uchodźcom przybywającym do Wielkiej Brytanii, nawet jeśli nie mają więzów rodzinnych.

Benedict Cumberbatch / Zdjęcie: minutemediacdn.com

Jak powiedział Benedykt, w jego domu osiedlili się Ukraińcy, którzy ucierpieli na wojnie i zostali zmuszeni do leczenia.

Celebrytka pomaga także innym uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Wielkiej Brytanii. Aktor płaci za zakwaterowanie.

Natasza Kaplińska

Sama brytyjska prezenterka telewizyjna pochodzi z rodziny uchodźców. Kiedyś ojciec Natashy otrzymał mieszkanie w Wielkiej Brytanii, kiedy uciekł z RPA. Kiedy celebrytka dowiedziała się o inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę, od razu zdała sobie sprawę, że ludzie będą potrzebować mieszkań.

Zdjęcie: kaplinskyn/Instagram

„Natychmiast zarejestrowałem się, aby dać dom rodzinie ukraińskiej. Pochodzę z rodziny uchodźców i miałem szczęście, więc czułem, że to moja odpowiedzialność” – powiedział Kaplinsky.

Na ogół w jej domu mieszka rodzina Ukraińców: ojciec częściowo niewidomy, matka, 12-letni chłopiec i 6-letnia dziewczynka. Prezenter powiedział, że przybyli do Wielkiej Brytanii z prawie niczym – mieli tylko małą walizkę ze swoich rzeczy.

Krzysztof Zanussi

Polski reżyser był po prostu zszokowany, gdy dowiedział się, że Rosja rozpoczęła inwazję na pełną skalę. Na bieżąco śledzi wiadomości z Ukrainy.

Ale to nie tylko. Od pierwszych dni wojny na pełną skalę większość Ukraińców wyjechała do Polski. Reżyser rozmawiał z żoną i osiedlił sześć rodzin uchodźców z Ukrainy w swoim domu w Warszawie i na daczy poza miastem.

Krzysztof Zanussi / Zdjęcie: facebook.com/KrzysztofZanussiBlog

Teraz w jego domu mieszkają tylko dwie rodziny. Reszta udała się do Kanady, gdzie mieli krewnych i przyjaciół, którzy udzielili im schronienia.

Mochi Mabuse

Mąż tancerki jest Ukraińcem. Dlatego wspólnie są zaniepokojeni wydarzeniami, które mają teraz miejsce na Ukrainie. W szczególności rodzice Eugene’a przybyli do ich domu w Niemczech. Ponadto w domu osiedlili 10 uchodźców z Ukrainy.

„Teraz mieszka z nami około 10 osób – nasza rodzina i uchodźcy. Teraz, kiedy rodzice mojego męża przeprowadzili się do nas, nasze życie zmieniło się, być może na zawsze” – powiedziała celebrytka.

Mochi Mabuse z mężem / Zdjęcie: instagram.com/motsim

Motsi pomaga Ukraińcom znaleźć mieszkanie w Niemczech. Tancerka przyznaje, że przede wszystkim ma trudności z powodu bariery językowej. Nawiasem mówiąc, nie rozumie ukraińskiego, więc nie może swobodnie komunikować się z uchodźcami.

Piosenkarka Cher

Kultowa amerykańska piosenkarka Cher wspierała Ukrainę od pierwszych dni wojny i potępiała politykę Kremla Putina.

Jednocześnie celebrytka napisała, że jest gotowa pomóc Ukraińcom zmuszonym do opuszczenia Ukrainy i osiedlić się w swoim domu. Cher wezwała inne światowe gwiazdy do pomocy Ukraińcom.

Cher / Zdjęcie: Associated Press

„Wiele osób na moim stanowisku powinno wystąpić i działać. Gdybym była sama lub z dziećmi, a takie wydarzenia by nas przerażały, miałabym nadzieję, że zaopiekuje się nami ktoś podobny” – napisała performerka.

Ozzy Osbourne

Słynny angielski muzyk rockowy Ozzy Osbourne wraz z żoną Sharon wspiera także Ukrainę. W szczególności w swojej rezydencji w Buckinghamshire para zdecydowała się osiedlić dwie ukraińskie rodziny, które zostały zmuszone do ucieczki przed wojną rozpętaną przez Rosję.

Ozzy Osbourne z żoną / Zdjęcie: Associated Press

Zetknęli się jednak z biurokracją, która spowolniła ten proces. To prawda, że para miała nadzieję jak najszybciej rozwiązać ten problem.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.