wt.. paź 4th, 2022

Szef Głównego Zarządu Wywiadu MON Kirył Budanow i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak omówili z członkami Komitetu Wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA dalsze wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją.

W szczególności Yermak poinformował kongresmenów o sytuacji na froncie.

Poinformowano o tym w służbie prasowej GUR.

W wydarzeniu wzięli również udział zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Roman Mashovets oraz Andriej Smirnow, szef Służby Wywiadu Zagranicznego Aleksander Litwinienko.

Szef Kancelarii Prezydenta zaznaczył, że wojna trwa, a armia rosyjska wciąż ma duże siły, więc Ukraina potrzebuje dalszego wsparcia i wzmocnienia . Yermak zauważył, że lista potrzeb Ukrainy i Sił Zbrojnych Ukrainy jest dobrze znana kierownictwu wojskowo-politycznemu USA, ustanowiono owocną współpracę i koordynację w tych kwestiach.

Ponadto Mashovets szczegółowo poinformował kongresmenów o pilnych potrzebach Ukrainy. Smirnow skupił się na inicjatywie Ukrainy utworzenia specjalnego trybunału ds. zbrodni agresji na Ukrainę. Według niego nie jest to już kwestia wojny na Ukrainie, ale całego cywilizowanego świata.

Szef komisji wywiadu Izby Reprezentantów USA Adam Schiff wyraził poparcie dla prezydenta Ukrainy i wszystkich Ukraińców, którzy odważnie bronią swojego państwa. Wyraził również swoje pozdrowienia ważnymi sukcesami w niektórych sektorach frontu. Schiff zwrócił uwagę na znaczenie otrzymywanych informacji o sytuacji na polu walki i potrzebach Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przypomnijmy, brytyjska premier Liz Truss zapowiedziała, że w 2023 r. jej kraj osiągnie lub przekroczy wielkość pomocy wojskowej udzielonej Ukrainie w 2022 r.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.