niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że Rosja złamała Kartę ONZ swoimi groźbami nuklearnymi i planami przeprowadzenia tak zwanych „referendów” na okupowanych terytoriach Ukrainy.

Biden podkreślił, że stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ ( Rosja ) najechał na terytorium innego suwerennego państwa i próbował wymazać je z mapy.

O tym powiedział dziś przywódca USA na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Rosja rekrutuje jeszcze więcej żołnierzy i próbuje zorganizować fałszywe referendum – jest to bezpośrednie pogwałcenie karty ONZ. Cały świat powinien zobaczyć te zbrodnie. Nikt nie groził Rosji i nikt poza nią nie szukał tego konfliktu. My próbował tego uniknąć – podkreślił Biden.

Według amerykańskiego przywódcy, jeśli zignoruje się agresję Federacji Rosyjskiej, to wszystko, co chroni ONZ, będzie zagrożone.

„Każde zwycięstwo na polu bitwy to zasługa ukraińskich żołnierzy. Ale przeszliśmy też próby i wybraliśmy wolność, suwerenność, wybraliśmy zasady, za którymi opowiada się każdy członek Karty Narodów Zjednoczonych” – powiedział Biden.

Należy zauważyć, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden również potępił rosyjskiego dyktatora Władimira Putina za groźby nuklearne dla Ukrainy i świata oraz powiedział, że nuklearny szantaż Putina jest pogwałceniem traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.