niedz.. wrz 25th, 2022

Skrobia jadalna jest powszechnie stosowana w kuchni, ale może być przydatna nie tylko w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Jak możesz używać skrobi w życiu codziennym do sprzątania domu, sprzątania, urody, mówimy w materiale TSN.ua

 1. Czyszczenie sztućców i sztućców . Skrobia pomoże wyczyścić srebrną biżuterię i sztućce do idealnego stanu. Aby to zrobić, rozcieńczyć dwie łyżki skrobi ziemniaczanej w pół litra wody, namoczyć w niej widelce i łyżki lub srebro, pozostawić na 10-15 minut, a następnie umyć dowolnym detergentem do mycia naczyń.
 2. Czyszczenie dywanów. Jeśli np. na dywanie utworzyła się tłusta plama lub rozlany sok, problematyczne miejsca należy pokryć krochmalem, pozostawić na kilka godzin, aby brud i tłuszcz zdążył wsiąknąć w krochmal, a następnie dywan.
 3. Mycie okien i luster . Mówi się, że dodanie krochmalu do płynu do mycia okien sprawi, że mycie okien będzie jeszcze łatwiejsze i wydajniejsze, ponieważ w tym przypadku na szybie nie pozostaną nieestetyczne smugi.
 4. Prasowanie. Starch doskonale radzi sobie z prasowaniem ubrań, pomagając zarówno wygładzić każde zagniecenie, jak i, jeśli to konieczne, naprawić zagniecenia lub strzałki na spodniach na długi czas.
 5. Pozbywanie się butów z nieprzyjemnych zapachów . Aby to zrobić, wlej trochę skrobi do środka i zostaw na noc do rana. Rano przed założeniem butów wystarczy wylać krochmal, w nocy zapach powinien zniknąć.
 6. Czyszczenie wyrobów skórzanych . Skórzany przedmiot można czyścić krochmalem bez przepłacania za pranie chemiczne.
  Wystarczy wylać skrobię na zanieczyszczenia. Skrobia, analogicznie do dywanów, pochłania brud i można ją po prostu usunąć szmatką. W razie potrzeby potrzeć.
 7. Jeśli skrzypi drewniana podłoga. Aby stare, skrzypiące podłogi były cichsze, można spróbować wyciszyć ich hałas za pomocą krochmalu, którym należy posypać deski, a następnie zamieść podłogę. Skrobia wypełni pęknięcia w podłodze i tymczasowo obniży poziom hałasu starych, skrzypiących desek.
 8. Aromatyzacja . Jeśli zmieszasz skrobię z dowolnym olejkiem eterycznym, którego zapach naprawdę lubisz, uzyskasz aromat.
 9. Czyszczenie miękkich zabawek . Aby to zrobić, wlej skrobię do torby, włóż do niej zabawki, zamknij i dobrze wstrząśnij, a następnie zostaw na noc. Rano należy dokładnie przeciąć każdą zabawkę, czyszcząc ją z resztek skrobi.
 10. Dla piękna. Skrobia jest dodawana do maseczek na twarz w celu wygładzenia zmarszczek. Przepis na jeden z nich jest taki – bierzemy jedno białko jajka, ubijamy trochę trzepaczką, dodajemy jedną łyżkę skrobi, jedną łyżkę kefiru i trochę miodu. Wszystko dokładnie mieszamy. Trzykrotnie nałożyć na twarz, szyję lub dekolt.

A skrobia jest szeroko stosowana w gotowaniu. Służy do pieczenia, zagęszczania sosów i sosów ze skrobią, pomaga uzyskać bujny omlet.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.