pon.. paź 3rd, 2022

Liderem rankingu kandydatów na mera Kijowa w następnych wyborach pozostaje Witalij Kliczko.

Świadczy o tym sondaż socjologiczny „Sytuacja społeczno-polityczna i społeczno-gospodarcza w Kijowie”, przeprowadzony przez Centrum Badań Stosowanych na zlecenie Centrum Rozwoju Miast.

Odpowiadając na pytanie „Gdyby wybory mera Kijowa odbyły się w najbliższą niedzielę, na kogo byś zagłosował?”, Ponad połowa respondentów spośród tych, którzy dokonali wyboru, odpowiedziała, że zagłosowałaby na obecnego burmistrza stolicy, Witalij Kliczko – 56,4%.

23,8% wyborców spośród tych, którzy dokonali wyboru, byłoby gotowych oddać głos na lidera partii 24 sierpnia Serhija Prytuły. Dla przedstawiciela partii „Sługa Narodu” Oleny Zełenskiej, która zajmuje trzecie miejsce, – 6,3%.

Tym samym Vitali Klitschko prawie trzykrotnie wyprzedza najbliższego konkurenta.

Badanie „Badanie opinii publicznej na temat sytuacji społeczno-politycznej i społeczno-gospodarczej w Kijowie” zostało przeprowadzone w dniach od 10 do 23 sierpnia 2022 r. za pomocą ankiety w formie wywiadu osobistego metodą F2F z wykorzystaniem mediów elektronicznych (tablety ). W badaniu wzięło udział 1017 mieszkańców Kijowa od 18 roku życia. Błąd teoretyczny nie przekracza 3,1%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.