niedz.. wrz 25th, 2022

Rosja przeniosła swoje okręty podwodne z portu w okupowanym Sewastopolu do Noworosyjska na Terytorium Krasnodarskim w południowej Rosji.

Jest to prawdopodobnie spowodowane faktem, że zdolność Ukrainy do przeprowadzania uderzeń dalekiego zasięgu znacznie wzrosła.

Poinformowało o tym brytyjskie Ministerstwo Obrony na Twitterze .

„Dowództwo Rosyjskiej Floty Czarnomorskiej prawie na pewno przeniosło swoje okręty podwodne klasy KILO ze swojej stałej bazy w Sewastopolu na Krymie do Noworosyjska na Terytorium Krasnodarskim w południowej Rosji. Jest to prawdopodobnie spowodowane zwiększonymi lokalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa po wzmocnieniu ukraińskiego możliwości uderzenia na odległość” – głosi komunikat.

Brytyjski wywiad odnotowuje, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaatakowano dowództwo rosyjskiej floty i główne lotnisko lotnictwa morskiego.

„Zagwarantowanie bazy Flocie Czarnomorskiej na Krymie było prawdopodobnie jedną z motywacji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do aneksji półwyspu w 2014 roku. Teraz bezpieczeństwo bazy zostało wysadzone w powietrze przez trwającą agresję Rosji na Ukrainę”, brytyjska obrona Ministerstwo powiedział.

Przypomnijmy, dzień wcześniej wywiad brytyjski poinformował, że armia rosyjska miała znaczną przewagę w lotnictwie przed inwazją na Ukrainę. Ale nie mogła tego użyć . A po znacznych stratach jego użycie jest teraz ogólnie ograniczone.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.