pon.. paź 3rd, 2022

Prezydent UAF Andrei Pavelko powiedział, że Rosja nie będzie mogła wziąć udziału w kolejnych mistrzostwach kontynentalnej piłki nożnej.

UEFA zdecydowała się usunąć reprezentację Rosji z losowania eliminacji Euro 2024.

Poinformował o tym prezydent UAF Andrei Pavelko na Facebooku.

„Rosjanie po prostu nie mają się na co przygotować. Zgodnie z wymogami, Federacja Rosyjska nie będzie 9 października we Frankfurcie w Niemczech i przynajmniej do 2024 r. nie będą mieli oficjalnych międzynarodowych rozgrywek piłkarskich! Euro 2024 odbędzie się bez kraj agresora! Chwała Ukrainie!” – napisał Pawełko.

Losowanie eliminacji do Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 9 października we Frankfurcie.

Przypomnijmy, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) napisał list do UEFA z żądaniem zdyskwalifikowania głównego trenera reprezentacji Ukrainy Ołeksandra Petrakowa.

Wcześniej UEFA rozszerzyła „zakaz” na rosyjskie kluby i drużyny w rozgrywkach międzynarodowych z powodu inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Już na początku pełnej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę UEFA i FIFA zawiesiły kluby i drużyny Federacji Rosyjskiej w uczestnictwie w turniejach pod ich patronatem. Teraz UEFA zakazała Rosjanom udziału w rozgrywkach w sezonie 2022/23.

Jednocześnie zauważamy, że Rosja nie została jeszcze wydalona z UEFA i FIFA. Decyzja podjęta przez UEFA 2 maja nie przewiduje również pozbawienia państwa-agresora członkostwa w europejskiej organizacji piłkarskiej.

Przeczytaj także:

Zełenski poprosił szefa UEFA o pomoc w uwolnieniu schwytanych ukraińskich sportowców

Jeśli nasi obywatele giną, sport nie jest już poza polityką – Gutzeit

„Co to kurwa jest?”: piłkarz Szachtara był oburzony rosyjską flagą w Berlinie (zdjęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.