niedz.. wrz 25th, 2022

W kontekście udanej kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy rosyjscy okupanci i kolaboranci starają się jak najszybciej przygotować do tzw. „referendum” w sprawie przyłączenia okupowanych terytoriów do Rosji.

Tak zwana „rada publiczna” obwodu chersońskiego zwróciła się do okupacyjnego szefa regionu z prośbą o „niezwłoczne przeprowadzenie referendum w sprawie przystąpienia do Federacji Rosyjskiej”.

Donoszą o tym rosyjskie media propagandowe.

Jeden ze współpracowników Kirył Stremousow, który sam siebie nazywa wiceprzewodniczącym wojskowo-cywilnej administracji obwodu, powiedział, że 20 września władze okupacyjne obwodu chersońskiego złożą oświadczenie o przeprowadzeniu tzw. dołączenie do Rosji.

Według niego jest to rzekomo „oczekiwane przez wszystkich”. Tak jak mieszkańcy regionu chcą, aby „referendum” odbyło się „jak najszybciej”.

Ponadto 19 września władze okupacyjne tzw. DRL i ŁRL zaczęły aktywnie angażować się w przeprowadzenie referendum. Odpowiednie oświadczenie złożył Gauleiter z okupowanej części Donbasu Denis Pushilin.

Według niego „długo oczekiwane” referendum w Donbasie jest rzekomo „ratującą życie decyzją polityczną, która chroni obywateli”.

Rosjanie oświadczyli też, że Ukraińcy rzekomo „wypędzeni” z obwodu zaporoskiego za „działalność wywrotową (proukraińską)”, będą mogli wrócić do regionu po jego włączeniu do Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, że zastępca Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew po raz kolejny mówił o nowych terytoriach Rosji należących do Ukrainy .

„Referenda w Donbasie mają ogromne znaczenie nie tylko dla systemowej ochrony mieszkańców ŁRL, DNR i innych wyzwolonych terytoriów, ale także dla przywrócenia sprawiedliwości historycznej. Zmieniają całkowicie kierunek rozwoju Rosji na dziesięciolecia. tylko nasz kraj. Bo po ich przejęciu i nowych terytoriach w Rosji, geopolityczna transformacja na świecie stanie się nieodwracalna” – napisał Miedwiediew.

Wcześniej bojownik z tzw. „DPR” w kierunku Chersoniu powiedział swojej żonie o przebiciu się wojsk ukraińskich . Okupant przyznał też, że dowództwo nie pozwoliło im na odwrót.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.