czw.. wrz 29th, 2022

Na części terytorium regionu Połtawa 12 września nie ma połączenia i Internetu jednego z operatorów komórkowych.

Rankiem 12 września na około połowie terytorium regionu Połtawa nie ma połączenia i Internetu operatora komórkowego Lifecell.

Poinformował o tym szef Połtawskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Dmitrij Łunin.

Według niego, z powodu skoków napięcia po cynicznym ostrzale niewiernych wieczorem 11 września, regionalne centrum komunikacyjne Lifecell zepsuło się. Lunin mówi, że Internet i komunikacja powinny zostać przywrócone po południu.

„Operator Kyivstar ma przerwy w komunikacji w dwóch lokalizacjach w Połtawie, ale problemy powinny również zostać wyeliminowane w najbliższej przyszłości” – dodał Łunin.

Przypomnijmy, że wieczorem w niedzielę 11 września Rosjanie zadali cyniczny cios obiektom infrastrukturalnym, w wyniku czego zanikło zasilanie w różnych częściach Charkowa i regionu, pojawiły się też problemy ze światłem w Doniecku, Zaporożu, Dniepropietrowsku , regiony Sumy, Połtawa, Sumy, Charków.

Zgłaszano przerwy w dostawie wody. Zasilanie w wielu regionach zostało przywrócone późnym wieczorem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na cyniczny atak rakietowy na obiekt infrastruktury w Charkowie. Podkreślił, że Ukraińcy nigdy nie zgodzą się na „przyjaźń i braterstwo” z Rosją.

Zełenski wyjaśnił, że „chłód, głód, ciemność i pragnienie nie są dla nas tak przerażające i śmiertelne jak rosyjska „przyjaźń i braterstwo”.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.