pon.. paź 3rd, 2022

Brązowym medalistą Pucharu Świata 2022 w kategorii wagowej do 72 kg został Ukrainiec Andrey Kulik .

W walce o brąz 24-letni mieszkaniec Charkowa pokonał Francuza Ibrahima Ghanema z wynikiem 4:3.

Dla Kulika to debiutanckie Mistrzostwa Świata dorosłych w jego karierze. W ubiegłym roku startował na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata (U-23), gdzie zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 72 kg.

„Brązowy” Kułyk – pierwszy medal Ukrainy na aktualnym Pucharze Świata. Trzech innych ukraińskich zapaśników, którzy wystartowali w pierwszym dniu zawodów – Koryun Sachradian (do 55 kg), Yasaf Zeynalov (do 77 kg) i Andriy Antonyuk (do 87 kg), nie utrzymali się na nagrodach.

Wcześniej informowano, że w dniu rozpoczęcia Pucharu Europy ukraińscy judokowie zdobyli dwa medale .

Przeczytaj także:

O wszystkim zadecydował ostatni kwartał: ukraiński zespół z irytacją wyleciał z EuroBasket-2022

Ukraiński biegacz zdobył srebro w ostatnim turnieju sezonu

Reprezentacja Ukrainy z wynikiem 11:1 wygrała historyczny mecz na Mistrzostwach Świata Sokka