wt.. paź 4th, 2022

Rosyjscy okupanci nadal uderzają w infrastrukturę Ukrainy.

Na Wołyniu, Zakarpaciu, Równe, Iwano-Frankowsku, Lwowie, Czerniowcach, Winnicy, Odessie, Chmielnickim, Tarnopolskim, Czerkaskim, Kirowohradskim, Czernihowskim, Kijowskim i Żytomierskim noc minęła stosunkowo spokojnie.

W innych rejonach noc była niespokojna.

Zaporoże: dzisiaj, 12 sierpnia, w nocy, około 00:40, wróg przypuścił atak rakietowy na Zaporoże. Uszkodzeniu uległ jeden z obiektów infrastruktury na obrzeżach miasta. Nie ma jeszcze ofiar. Określono szczegółowe informacje o konsekwencjach.

Rejon Połtawy: ostatniej nocy w rejonie Kremenczug siły obrony powietrznej zestrzeliły dwie wrogie pociski.
W wyniku ataku wroga na elektrownię cieplną w obwodzie charkowskim w kilku regionach, w tym w Połtawie, doszło do awaryjnej przerwy w dostawie prądu. Na chwilę obecną wznowiono przyłączenie, dostawy energii elektrycznej i wody.

Obwód sumski : w nocy doszło do ostrzału moździerzowego społeczeństwa Belopolsky (15 przylotów). Bez konsekwencji.
Wczoraj społeczność Seredino-Budskaya została trafiona 4 razy z moździerza, a w kierunku społeczności Szałygin Rosjanie otworzyli ogień z karabinu maszynowego dużego kalibru, 3 długie serie w kierunku wsi. Katerinówka. Na szczęście nie było ofiar ani uszkodzeń.

Dniepropietrowsk: wróg ostrzeliwał regiony Nikopol i Krzywy Róg. W sumie pod ostrzałem wroga padły 4 sztuki. W Nikopolu uszkodzeniu uległy domy, liceum i linia energetyczna. W Krzywym Rogu – domy i gazociąg. Wszędzie nie było ofiar.

Obwód charkowski: w wyniku nocnych ataków rakietowych na infrastrukturę krytyczną zginęła jedna osoba, trwają poszukiwania innych możliwych ofiar. Ogień został ugaszony i przywrócono zasilanie.
Kolejna rakieta trafiła w rejon Nowobawarski, domy zostały uszkodzone, jeden został ranny.
W regionie okupanci zaatakowali w ciągu dnia społeczność Czuguewów. W wyniku ostrzału ośrodka szkoleniowo-sportowego wybuchł pożar. Nie ma ofiar ani rannych.

Obwód Ługański: sytuacja w regionie jest napięta, trwają walki pozycyjne. Współpracownicy masowo opuszczają terytorium regionu. W kierunku Bachmuta w nocy przeprowadzono 7 artylerii, 6 moździerzy i 5 ataków z MLRS na pozycje obrońców obwodu ługańskiego. Raz próbowali przebić się na czołgu. Kolejny atak rakietowy.

Obwód Doniecka: w nocy doszło do ataku rakietowego na Kramatorsk. Uszkodzone zostały placówki medyczne i domy prywatne. Po pierwsze, żadnych ofiar.
W ciągu dnia nieprzyjaciel używał artylerii, pocisków MLRS „Hurricane”, „Grad”, S-300.
W wyniku ostrzału Avdiivka, Kramatorsk, Slavyanskaya, Bachmut, Nikolaevka, z. Karlovka i inne osiedla, 3 wieżowce, 5 prywatnych budynków mieszkalnych, magazyn, PJSC „AKHZ”, centrum handlowe, centrum rozrywki, budynek TsNAP i fabryka zostały uszkodzone. W ciągu dnia w okolicy 3 zabitych, 9 rannych cywilów.

obwód mikołajowski: wczoraj, 11 września, około północy, ostrzelano wieś Bereznegovatoe gminy Bereznegovatsky. Uszkodzony został gazociąg, budynki mieszkalne, budynek administracyjny i zaplecze techniczne przedsiębiorstwa komunalnego oraz sklepy.
Zeszłej nocy zarejestrowano również ostrzał sąsiedniego terytorium wsi Kalachewo, gmina Bereznegovatskaya. Szczegółowe informacje są określone.
Dzisiaj, 12 września, w nocy we wsi Shirokoye w gminie Shirokovskaya, podobnie jak wczoraj, zarejestrowano ostrzał. Trafienia dotyczyły terenów otwartych i nawierzchni dróg. Nie było ofiar.
Również w nocy ostrzał okolic z. Novoaleksandrovka Ingulskaya TG. Nie było ofiar ani uszkodzeń.

Region Chersoń : sytuacja pozostaje trudna. Armia wroga ostrzelała wioskę Archangielskoje, wsie Lyubimovka, Olgino i Stanisław, w wyniku czego budynki mieszkalne zostały uszkodzone, wśród mieszkańców zginęli i zostali ranni.
W całym regionie wojsko Federacji Rosyjskiej wzmocniło reżim administracyjno-policyjny, zakazano wjazdu i wyjazdu z osiedli, wprowadzono godzinę policyjną. W regionalnym centrum wojsko rosyjskie obrabowało domy wzdłuż ulic Ozernej, Krymskiej i Oficerskiej.

Przypomnijmy, że rosyjscy piloci przygotowują się do ucieczki do Ameryki Południowej.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.