niedz.. wrz 25th, 2022

Rozpoczął się 201. dzień heroicznego sprzeciwu narodu ukraińskiego wobec najazdu rosyjskiego na wielką skalę.

Rosyjscy okupanci wyskakują z ostatnich spodni, aby w określonych kierunkach udaremnić ofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy. Nieprzyjaciel kontynuuje ostrzał naszych pozycji, prowadzi zwiad lotniczy i stara się podjąć działania w celu przywrócenia utraconej pozycji.

O sytuacji na froncie wspomina poranny raport Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Łuskanie:

Nadal istnieje zagrożenie atakami powietrznymi i rakietowymi na całej Ukrainie. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel przeprowadził 18 nalotów rakietowych i 39 nalotów na cele wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy. Dotknęło to ponad 30 osiedli, w szczególności Kramatorsk, Konstantinovka, Dnipro, Pavlograd, Velikomikhailovka.

Rosjanie dokonali kolejnego aktu terrorystycznego – dokonali ataku rakietowego na Charkowską Elektrociepłownię, obiekt miejskiej infrastruktury krytycznej. W rezultacie kilka obszarów zostało częściowo pozbawionych energii.

Na kierunkach wołyńskim i poleskim sytuacja nie zmieniła się znacząco.

W kierunku Siewierska najeźdźcy ostrzeliwali infrastrukturę wojskową i cywilną z czołgów, moździerzy, artylerii artyleryjskiej i rakietowej w pobliżu Kondratówki na Sumach.

Konstantinówka i Udy zostały ostrzelane w kierunku Charkowa .

W kierunku słowiańskim nieprzyjaciel nie strzelał.

W kierunku Kramatorska najeźdźcy ostrzeliwali z czołgów, moździerzy, dział i artylerii rakietowej na terenach osiedli Tatianówka, Donieck, Rajgorodok, Kriwaja Łuka, Werchniekamennoje i Spor.

W kierunku Bachmuta – na obszarach osiedli Veseleye, Yakovlevka, Soledar, Bachmutskoye, Bachmut, Nikolaevka Vtoraya, Zaitsevo.

W kierunku Avdeevka ostrzeliwane były Karlovka, Vodyanoye, Pervomayskoye, Krasnogorovka, Maryinka i Novomikhailovka.

W kierunku Novopavlovsky – działalność ogniowa na obszarach Prechistovka, Velikie Novoselok, Bogoyavlenka, Neskuchny i Nikolsky.

W kierunku Zaporoża – w pobliżu Novoselka, Vremovka, Novopol, Novoandreevka, Poltavka, Gulyaipol i Zheleznodorozhny.

W kierunku Jużnobużska podporządkowano obszarom osiedli Novovoznesenskoye, Belaya Krinitsa, Osokorovka, Bolshoye Artakovo, Dry Staw, Kostromka, Partizanskoye, Bezymyannoye, Blagodativka, Ivanovka, Zarechnoye, Belogorka i Mirnoye.

Praca Sił Zbrojnych Ukrainy na froncie :

Siły obronne odparły ataki wroga w okolicach Mayorska i Krasnogorovki. W rejonie Nikołajewki II i Zajcewy trwają walki.

Po udanych akcjach Sił Obronnych w kierunku Chersoniu nieprzyjaciel poniósł znaczne straty w sile roboczej. Według dostępnych informacji 810. oddzielna brygada Korpusu Piechoty Morskiej (punkt stałego rozmieszczenia w mieście Sewastopol) straciła prawie 85% swojego personelu. Pozostali żołnierze mają skrajnie niski stan moralny i psychologiczny, masowo odmawiają powrotu do strefy walki.

Trwa wyzwalanie osiedli od rosyjskich najeźdźców w obwodach charkowskim i donieckim . Jak wcześniej informowaliśmy, podczas odwrotu wojska rosyjskie pospiesznie opuszczają swoje pozycje i wpadają w głąb tymczasowo okupowanych terytoriów lub na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ten trend się utrzymuje. Tak więc w ciągu ostatniego dnia najeźdźcy zabrali mienie i pojazdy skradzione lokalnym mieszkańcom z osiedli Bolszoj Burluk i Dvurechnaya Charków.

W obwodzie ługańskim rosyjscy wojskowi wraz z rodzinami opuścili miasto Swatowo, pozostawiając wśród mieszkańców jedynie żołnierzy tzw. „milicji ludowej”.

W ciągu ostatniego dnia Siły Obronne zdołały przepędzić wroga z ponad dwudziestu osad. Podejmowane są pełne środki kontroli i stabilizacji.

Lotnictwo Wojsk Obrony zadało osiem uderzeń – trafiono twierdzę plutonową, sześć obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga, a także jeden system rakiet przeciwlotniczych.

Zestrzelono 1 UAV Orlan-10, zestrzelono jeden pocisk kierowany X-59, cztery odpalane z morza pociski kierowane Calibre i pięć odpalanych z powietrza pocisków kierowanych Kh-101. Określono straty wroga w sile roboczej.

Przypomnijmy, że rosyjscy piloci przygotowują się do ucieczki do Ameryki Południowej.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.