niedz.. wrz 25th, 2022

Czy tablet może być zarówno potężnym laptopem zdolnym do uruchamiania nowoczesnych gier z wysokiej jakości grafiką, jak i tak przenośnym, jak to tylko możliwe, aby towarzyszyć Ci w każdej podróży?

Tak, może, jeśli to ASUS ROG Flow Z13 , 13,4-calowy laptop typu tablet z flagowym 14-rdzeniowym procesorem Intela.

Projekt „kosmiczny”

Wygląd ROG Flow przywodzi na myśl „kosmiczny wyścig” XX wieku. Na solidnej obudowie ze stopu aluminium wybito oryginalne zdjęcie, przypominające podbój kosmosu. Korpus urządzenia posiada wysokiej jakości powłokę hydrofobową, która zapobiega powstawaniu odcisków palców i ułatwia czyszczenie powierzchni. Specjalnego stylu nadaje części tabletowej, wycięte z tyłu obudowy okienko, przez które widać płytę główną i elementy systemu w kolorowym oświetleniu RGB.

Potężna platforma

Nawet najbardziej zasobożerne gry działają płynnie na flagowym procesorze Intel Core i9-12900H, który jest wyposażony w maksymalną konfigurację urządzenia. Jego 14 rdzeni i 20 wątków jest gotowych do obsługi najnowszych gier AAA, a wbudowana karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti do laptopów zapewnia doskonałą grafikę. Superszybka pamięć LPDDR5 i dysk SSD o pojemności 1 TB sprawiają, że ROG Flow Z13 to najwyższej klasy laptop do gier.

Pomimo ultrakompaktowej obudowy, urządzenie charakteryzuje się wydajnym chłodzeniem, które ułatwia płynny metal jako interfejs termiczny procesora oraz szeroka komora parowania. Dodatkowo, ponieważ gorące podzespoły urządzenia znajdują się wysoko nad stołem podczas pracy, dostają więcej świeżego powietrza niż podzespoły standardowych laptopów, dzięki czemu ten maluch jest cichy i stabilny pod każdym obciążeniem.

Chociaż ROG Flow Z13 jest już wystarczająco mocny w większości przypadków użycia, ma możliwość dodania jeszcze większego ognia. Podłączając do urządzenia zewnętrzną kartę graficzną XG Mobile, możesz uzyskać nowy poziom grafiki oraz dodatkowe porty do podłączania urządzeń peryferyjnych.

Zarówno do zabawy, jak i do pracy

Wszechstronność ROG Flow Z13 jest widoczna w elastycznym wyborze wyświetlacza do profesjonalnych gier lub kreatywnej pracy. Wyświetlacz 4K Ultra HD zapewni niezwykle szczegółowe obrazy, a wyświetlacz Full HD z częstotliwością odświeżania 120 Hz zapewni płynne uruchamianie gier. Oba wyświetlacze, na których ekran zajmuje prawie całą przestrzeń, są nieco wyższe od zwykłych ekranów, dzięki czemu mogą pomieścić więcej pasków narzędzi i zakładek. Interfejs dotykowy pozwala na bardziej intuicyjną interakcję z laptopem podczas gry i kreatywnych działań za pomocą dotyku palców i rysika.

Przyczynia się do wszechstronności ROG Flow Z13 i szerokiej gamy portów połączeniowych. Czy muszę podłączyć dwa zewnętrzne monitory? Istnieją dwa porty USB typu C. Aby podłączyć urządzenia, które nie wymagają maksymalnej przepustowości, możesz użyć portu USB typu A.

Przenośny asystent

ROG Flow Z13 jest niezwykle lekki i cienki: mając zaledwie 12 mm grubości, waży zaledwie 1,1 kg. Dzięki temu bez problemu mieści się nawet w małych torebkach i etui. W razie potrzeby jego klawiaturę można łatwo odpiąć, a samo urządzenie, które zamieniło się w tablet, przymocować za pomocą wbudowanej podstawki, która pozwala regulować kąt nachylenia do 170 stopni.

Dowiedz się więcej o ROG Flow Z13: Jedno urządzenie. Wiele zwycięstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.