czw.. paź 6th, 2022

Po raz pierwszy w historii ukraińska drużyna rozegrała pojedynek w finałowej części Mistrzostw Świata Socca, które odbywają się w węgierskim Budapeszcie.

Zauważ, że Socca to rodzaj mini piłki nożnej, w której drużyny grają w formacie od 6 do 6 graczy, po dwie połowy po 20 minut każda. Różni się od futsalu liczbą graczy i wielkością boiska.

Pierwszy Puchar Świata odbył się w 2018 roku w Portugalii. Obecny Puchar Świata 2022 w Budapeszcie jest trzecim w historii tego sportu, a brakuje go panującemu mistrzowi – drużyna Rosji została zawieszona w turnieju z powodu inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

Jeśli chodzi o „niebiesko-żółte”, to po raz pierwszy dostali się do mistrzostw świata w tym sporcie. Ukraińska drużyna została jednym z 42 uczestników turnieju, podzielonych na osiem grup – każda z pięcioma lub sześcioma zespołami. Na mundialu reprezentacja Ukrainy gra w grupie F – przeciwko Anglii, Portugalii, Tunezji i Argentynie.

W pierwszej rundzie ukraińska drużyna spotkała się z Tunezją i odniosła super przekonujące zwycięstwo z wynikiem 11:1. Po pierwszej rundzie Ukraina zwyciężyła w grupie F. Kolejny mecz w turnieju zakończył się zwycięstwem Anglii nad Portugalią 4:1.

Kolejny mecz reprezentacja Ukrainy zagra we wtorek 13 września o godzinie 15:00. Niebiesko-żółci zmierzą się z Portugalią.

Przeczytaj także:

Ani jednej porażki: ukraińska siatkarka triumfalnie zakwalifikowała się do Euro 2023

Ukraińska drużyna piłki nożnej plażowej mężczyzn zdobyła bilet na Igrzyska Europejskie 2023

O wszystkim zadecydował ostatni kwartał: ukraiński zespół z irytacją wyleciał z EuroBasket-2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.